Lifestyle

Zakłady bukmacherskie – skąd się to wzięło?

Zakłady bukmacherskie – skąd się to wzięło?

Zakłady bukmacherskie mają bardzo ciekawą historię. Niektórzy myślą, że powstały one niedawno, że to domena teraźniejszości. Nic bardziej mylnego! Zakłady bukmacherskie są znane na świecie już od wieków. Oczywiście na przestrzeni lat miały różną formę. Jednak ostatecznie ewoluowały do obecnie znanej nam postaci. Jednak skąd w ogóle wziął się cały zamysł zakładów? Kiedy powstały? Jak rozwijały się na przestrzeni lat? Jeśli jesteś ciekawy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego wielu faktów na temat powstania zakładów bukmacherskich i ich powstania.

Początki zakładów bukmacherskich – kiedy powstały? 

Początki zakładów bukmacherskich sięgają XIII wieku. To Wielka Brytania jest uznawana za kolebkę zakładów bukmacherskich. Tam wszystko zaczęło się od wyścigów konnych. Przyjmowane były zakłady, który z nich będzie zwycięzcą. Były to jednak same początki, kiedy to bukmacherzy nie byli legalni i nie działali zgodnie z prawem. To zmieniło się dopiero w XX wieku. Wtedy bukmacherzy zaczęli działać legalnie. Wszystko za sprawą rosnącej popularności piłki nożnej. W Anglii w bardzo szybkim tempie zainteresowanie tym sportem urosło to niewyobrażalnych rozmiarów. Pomysł na obstawianie wyników wziął się od komentatorów sportowych. Gdy relacjonowali oni rozgrywki pomiędzy drużynami, zawsze obstawiali, kto w ich opinii zostanie zwycięzcą. Pierwszy legalny i oficjalny punkt bukmacherski został otworzony w 1922 roku w Liverpoolu. 

Zakłady sportowe w Polsce – kiedy do nas trafiły? 

Zakłady bukmacherskie w Polsce sięgają XX wieku. Znana jest nawet data pierwszego, przyjmowanego zakładu bukmacherskiego. Dotyczył on meczu rewanżowego w piłce nożnej rozgrywanego pomiędzy Legią Warszawa a Polonią Warszawa. Było to 28 maja 1917 roku. Już wtedy zakłady sportowe były legalne, miały jasny regulamin i zasady. Punktem, w którym były przyjmowane typy, była siedziba klubu Polonia Warszawa. Jednak udział w przedsięwzięciu mogły brać tylko członkowie tego właśnie klubu. Na przestrzeni przyszłych lat zakłady bukmacherskie działały w różny sposób. Przez zawirowania historyczne legalne działanie pojawiło się dopiero w 1992 roku razem z powstaniem Totolotka.

Jak obecnie wygląda sytuacja zakładów bukmacherskich w Polsce?

Obecnie w naszym kraju działa kilka firm. Teraz cała działalność opiera się nie tylko na punktach w całym kraju. Zakłady bukmacherskie działają także w Internecie. Branża ta cały czas się rozwija. Obecnie zakłady są przyjmowane nie tylko na wydarzenia sportowe, ale także dotyczą wielu ważnych spraw na świecie i w kraju. Są to na przykład wybory prezydenckie w USA, czy też w Polsce. Oferta bukmacherów dotyczy wielu aspektów życia w Polsce i na świecie. Same firmy są często sponsorami drużyn sportowych, co daje im duże wsparcie. Obecnie zakłady bukmacherskie są dostępne praktycznie wszędzie. Jednak są one dostępne tylko dla osób pełnoletnich. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.