Strona główna
Biznes i Finanse
Tutaj jesteś
Biznes i Finanse jak wysłać paczkę paczkomatem

Jak wysłać paczkę paczkomatem?

Data publikacji 25 lipca 2022


Dziś paczkę w dowolne miejsce w kraju może nadać zupełnie bezobsługowo. Wystarczy, że wygenerujesz na stronie internetowej formatkę zwrotu, a później umieścisz swoją przesyłkę w paczkomacie. Poniżej opisujemy jak wysłać paczkę paczkomatem. Nadaj paczkę do innego paczkomatu albo na konkretny adres – sprawdź, jakie to proste!

Zapakuj przesyłkę

Spakuj swoją paczkę do pudełka albo folii. Pamiętaj, że to od ciebie będzie zależeć to, jak będzie zabezpieczona. Jeśli zwracasz przesyłkę, możesz użyć opakowania, w którym ją otrzymałeś. Naklejkę zwrotu umieścisz na etykiecie, z którą otrzymałeś swoje przedmioty. Postaraj się, by karton nie był zbyt duży – od jego wielkości będzie zależeć opłata za skrytkę w paczkomacie. Jeśli wkładasz mniejsze przedmiotu w duże opakowanie, zabezpiecz je przed przesuwaniem się. Możesz użyć gazet, folii bąbelkowej lub gotowych wypełniaczy.

Nadaj paczkę

Możesz wysłać swoją paczkę z paczkomatu do paczkomatu albo na dowolny adres pocztowy na terenie Polski. Gdy odbiorca paczki chce ją otrzymać do paczkomatu, poproś go o dane punktu. Wystarczy, że poda ci indywidualny kod paczkomatu albo jego adres. Ty możesz wysłać paczkę z dowolnego paczkomatu. Następnie musisz wybrać jeden z trzech standaryzowanych rozmiarów paczki. Zmierz swoją przesyłkę. Jeśli wybierzesz zbyt mały rozmiar, możliwe, że paczka nie zmieści się do skrytki w paczkomacie. Na stronie będziesz musiał wpisać dane swoje oraz odbiorcy: imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. To ostatnie będzie najważniejsze – jeśli pomylisz cyfry numeru, odbiorca nie otrzyma kodu odbioru paczki i nie będzie mógł jej dostać. Nadaj paczkę z pomocą brokera kurierskiego, żeby cieszyć się najlepszą ceną! Opłać przesyłkę i wydrukuj etykietę

Po przygotowaniu etykiety, opłać przesyłkę. Najwygodniej będzie wykonać przelew internetowy lub zapłacić blikiem. Po zaksięgowaniu się wpłaty (stanie się to w ciągu kilkudziesięciu sekund) otrzymasz etykietę zwrotu. Będzie dostępna na stronie internetowej, z której nadawałeś paczkę. Wydrukuj etykietę i przyklej na paczkę przy pomocy przezroczystej taśmy klejące. Wyślij paczkę Paczkę możesz wysłać z dowolnego paczkomatu. Wystarczy, że zeskanujesz kod z etykiety, by otworzyć skrytkę. Umieść w niej paczkę i gotowe! Status paczki – od momentu podjęcia paczki przez kuriera do odebrania jej przez odbiorcę będzie aktualizował się na bieżąco. Jeśli wysyłasz przesyłkę w ramach procesu reklamacji, zachowaj informacje o tym, że paczka została odebrana.

Paczkomat czy kurier – wybierz sam!

Jeśli nie możesz samodzielnie dostarczyć paczki do paczkomatu, zamów kuriera, który nada ją za ciebie. W przypadku wysyłki 5 lub więcej paczek będzie to usługa bezpłatna. Jak długo idzie paczka paczkomatowa? Paczki dostarczane do paczkomatów często umieszczane są w paczkomacie docelowym w ciągu jednego dnia roboczego. Najpierw kurier odbierze paczkę, którą nadałeś – najczęściej w tym samym dniu roboczym. Potem paczkę wędruje na sortownię i jedzie do miasta docelowego. To zwykle dzieje się w nocy, by z rana kurier mógł ją zabrać i zawieźć do docelowego paczkomatu.

Gotowy dom prefabrykowany

FCG

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?