jak inwestować w złoto
Biznes i Finanse

W jaki sposób inwestować w złoto?

Zapewne wielu początkujących inwestorów zauważyło, że cena złota w czasie kryzysów zyskuje na wartości. Rzesza osób uważa, że doskonale chroni przed inflacją. Jednakże, gdy posiadamy małą wiedzę, z pewnością zadajemy sobie pytanie, jak inwestować w złoto, gdzie możemy je kupić oraz w jakiej formie. Te pytania pojawiają się dosyć często. Dlatego warto poznać odpowiedzi na wyżej wymienione kwestie.

Inwestowanie w złoto

Jeżeli naszym celem jest zabezpieczenie się na przyszłość bądź w sytuacji, gdy spodziewamy się spadku wartości pieniądza, doskonałym wyborem będzie inwestowanie w złoto w formie fizycznej. W takiej sytuacji do wyboru mamy przede wszystkim różnego rodzaju biżuterię, monety bulionowe, monety kolekcjonerskie bądź klasyczne i wszystkim znane sztabki złota. Mamy do dyspozycji naprawdę wiele sposobów, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając swoją przygodę z inwestowaniem, nie powinniśmy iść w stronę biżuterii i numizmatyki. Ten kawałek chleba, zostawmy dla osób bardziej obeznanych. Dla amatorów najlepszym wyborem będą w głównej mierze sztabki, ale również monety bulionowe. Jeśli naszym celem jest pomnażanie swoich pieniędzy, powinniśmy zdecydować się na złoto papierowe. W tym momencie z dużą dozą prawdopodobieństwa nasuwa się pytanie, czym jest kruszec w tej formie. Chodzi tutaj oczywiście o instrumenty finansowe, które posiadają notowania złota. Ogromną zaletą jest fakt, iż nie musimy posiadać złota w formie fizycznej, co zapewne doceni rzesza osób, która ceni sobie wygodę. Jednakże nie unikniemy tutaj podatków od zysku. Najkorzystniej inwestować w złoto w momentach wysokiej oraz rosnącej inflacji. Dodatkowo idealny czas na inwestycje to kryzysy, a także konflikty na całym świecie.

Jakie rodzaje złota występują w formie papierowej?

Złoto inwestycyjne to zazwyczaj ETFy, czyli, krótko mówiąc, są to produkty inwestycyjne. Możemy wyróżnić między innymi złoto, a także kupujące kontrakty terminowe na złoto. Możemy też lokować się w ETC i ETN, czyli inne odmiany funduszy inwestycyjnych. W tym przypadku możemy inwestować w złoto fizyczne, spółki wydobywcze czy przetwórcze, ale także kontrakty terminowe na złoto, co daje nam ogromne możliwości. Jeśli chcemy, możemy zdecydować się na lokatę strukturyzowaną, która jest jednym z najlepszych i najkorzystniejszych rozwiązań. Taka lokata przynosi większe zyski niż zwyczajne bankowe oprocentowanie, a także opiera się na spekulacji odnośnie do kształtowania się cen złota na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *