Dom

Prysznic czy wanna? Co wybrać do łazienki?

Prysznic czy wanna? Co wybrać do łazienki?

Klienci, którzy zastanawiają się, czy lepiej wybrać wannę czy prysznic, z pewnością najchętniej zamontowałbym oba rozwiązania. Oczywiście na dylematy często odpowiedzią jest wielkość i wygląd łazienki oraz preferencje wszystkich domowników. Niektórzy cenią relaks w ciepłej wodzie i chętnie tworzą niemalże strefy SPA, dobierając baterie wannowe i dodatki do swoich potrzeb. Są klienci, którzy wybierają szybki prysznic i w ich łazience króluje właśnie natrysk. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a coraz więcej pojawia się elementów, które łączą prysznic i wannę. Dzięki temu armatura łazienkowa jest bardzo uniwersalna, a baterie prysznicowe mają zdecydowanie szersze zastosowanie.

Modna nowoczesna armatura

Dla wielu osób wanna łazienkowa jest przestrzenią relaksu i wyciszenia. Tu można się świetnie odprężyć, poczytać, sięgnąć po różnego rodzaju zabiegi upiększające lecznicze czy regeneracyjne z dodatkiem olejków i ziół. Chętnie z wanny korzystają także rodzice małych dzieci, bo to wygodna opcja. Bez problemu można również dopasować baterie łazienkowe do potrzeb oraz stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Poza tym wanny dostępne są w różnych kształtach, wielkościach i wariantach kolorystycznych. W większych przestrzeniach prawdziwym hitem stają się na przykład modele wolnostojące, które zachwycają wykończeniem oraz ultranowoczesnymi lub klasycznymi inspiracjami.

Jak dopasować baterie umywalkowe?

Z drugiej strony kabiny prysznicowe z https://www.salonyhoff.pl/kabiny-prysznicowe/ cieszą się powodzeniem u miłośników szybkiego tempa życia. Poza tym jest to też ekologiczne rozwiązanie pod kątem zużycia wody. Prysznic zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca – przynajmniej w standardowych opcjach, a rozmaite  baterie natryskowe pozwalają stworzyć sobie wymarzone warunki do codziennych czynności higienicznych i upiększających zabiegów. W modzie są  różne rozwiązania. W niektórych przypadkach montaż kabiny bez brodzika będzie generować remont łazienki, ale to modne i bardzo praktyczne rozwiązanie. Często też sprawdza się u osób, które mają trudności z poruszaniem się. Specjalne płytki ceramiczne oraz zestawy prysznicowe sprawiają, że całość ma minimalistyczny i nowoczesny klimat. Ze ściany wystają tylko baterie, a całość instalacji jest schowana. Dzięki temu sprzątanie też zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Armatura łazienkowa i  baterie łazienkowe na miarę potrzeb

Niezależnie od tego, czy wybraliśmy wannę lub prysznic – a może mamy miejsce na te dwa elementy wyposażenia lub też zdecydowaliśmy się na modny parawan nawannowy, warto zadbać o to, by łazienka była urządzona konsekwentnie. Z pewnością ułatwią to zadanie różne kolekcje armatury https://www.salonyhoff.pl/armatura/. W modzie jest zarówno ascetyczny minimalizm, nowoczesny design, jak i eklektyczne vintage, więc możliwości aranżacyjnych jest wiele. W każdym domu musi się znaleźć przestrzeń dla umywalki oraz miski WC. Niektórzy mają także miejsce na bidet. Warto wybrać sposób mocowania do swoich potrzeb, bo niewątpliwie armatura podwieszana będzie świetnie się wpisywać w oszczędne stylizacje łazienki. Również dopasowana do potrzeb bateria umywalkowa nie tylko umożliwia mycie rąk, ale także świetnie wygląda i jest prawdziwą ozdobą wnętrza. Z zasady wszystkie elementy armatury warto do siebie dobrać w taki sposób, by tworzyły zestaw. Najlepiej oczywiście wybierać kolekcje jednej firmy, bo wówczas ma się pewność, że umywalka i wc nie będą się różnić odcieniem bieli – na przykład. Podobnie jest też z innymi dodatkami. Baterie umywalkowe powinny współgrać z wannowymi czy prysznicowymi. Ciekawe możliwości daje także nowoczesne baterie bidetowe. Są estetyczne oraz komfortowe.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.