siłowniki
Biznes i Finanse

Siłowniki pneumatyczne i ich zalety

Siłowniki pneumatyczne, to narzędzia, które są niezbędne podczas wykonywania różnego rodzaju prac w przemyśle maszynowym. Zdecydowana większość osób nie wie nawet, jak często i przede wszystkim skutecznie, te właśnie siłowniki są w stanie wyręczyć nas w różnych pracach. Mogą one wydawać się niewielkie i niepozorne, ale są to urządzenia niezastąpione. Warto zatem wiedzieć, jakie mamy rodzaje siłowników i jakie są ich zalety.

Siłowniki pneumatyczne i ich rodzaje

Generalnie rzecz biorąc, siłowniki możemy podzielić na trzy główne typy, a mianowicie siłowniki elektryczne, hydrauliczne oraz pneumatyczne. Jeżeli chodzi o siłowniki pneumatyczne, to są one proste w budowie i pod względem zasady działania, ale ich zastosowanie jest powszechne. Ponadto cały czas są one modyfikowane i unowocześniane, dlatego też cała czas są używane do różnych celów. Jeżeli chodzi o siłowniki pneumatyczne, to wśród nich możemy rozróżnić wiele rodzajów. Dzielimy je na przykład na rodzaj ruchu roboczego, rodzaj użytego elementu roboczego oraz występowania tłoczyska.

Zalety siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne mają naprawdę ogromne zastosowanie i obecnie możemy zauważyć, że są one stosowane praktycznie we wszystkich branżach przemysłu. Wprawiają one w ruch takie urządzenia, których nie może wprawić siłą własnych mięśni człowiek, ale przede wszystkim są w stanie wprawić w ruch maszyny, które wymagają ruchu jednostajnego, czy też regularnego. Ich główną zaletą jest to, że są bardzo proste w budowie, a ich obsługa nie jest skomplikowane. Czynnikiem napędzającym jest sprężone powietrze, które jest bardzo łatwo dostępne w każdym miejscu, dlatego też znajdują one zastosowanie tam, gdzie nie można użyć siłowników elektrycznych, ze względu na brak doprowadzenia energii elektrycznej w danym miejscu. Następną zaletą, są ekstremalne warunki pracy, gdyż narzędzia te są w stanie pracować zarówno w bardzo niskich, jak i wysokich temperaturach. Niezwykle ważnym atutem jest również bezpieczeństwo, gdyż są neutralne dla środowiska i bezpieczne dla obsługi.

Zastosowanie silników pneumatycznych

Zdecydowanie najczęściej możemy spotkać siłowniki pneumatyczne na halach produkcyjnych w różnych branżach przemysłu. Są one wszechstronnie wykorzystywane zarówno na liniach produkcyjnych, w prasach, czy też na liniach przeznaczonych do pakowania gotowych artykułów. Znajdują zastosowanie także w urządzeniach używanych poza zakładami pracy na przykład przez służby ratunkowe w sprzętach takich, jak na przykład rozwieraki, czy też przecinaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *