Biznes i Finanse

Pożyczki przez internet w dobie pandemii

Pożyczki przez internet w dobie pandemii

Ogólnoświatowa pandemia covid-19 zmieniła nasze życie praktycznie z dnia na dzień. Chociaż zakończył się okres całkowitego lockdownu, nadal obowiązuje szereg obostrzeń, a w wielu instytucjach preferowany jest kontakt za pośrednictwem telefonu i internetu. Sytuacja ta nie pozostała bez wpływu na sektor pożyczek i zamiast wizyty w oddziele, firmy zachęcają do zaciągnięcia pożyczki przez internet. Klienci zainteresowani takim rozwiązaniem powinni jednak mieć świadomość, jak zmienił się rynek bankowy w związku z pandemią.

1. Co oznacza dla klientów obniżenie stóp procentowych

2. Pożyczka bez zaświadczeń – czy to jeszcze możliwe?

3. Porównywarka jako sposób na znalezienie korzystnej pożyczki

Osoby, które już wcześniej zaciągały pożyczki przez internet na konto, doceniają uproszczone procedury, przez które można przejść bez konieczności wizyty w oddziale. W sieci łatwo znaleźć również wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji i porównać opłacalność konkretnych rozwiązań, chociaż te mogą okazać się mniej korzystne niż przed pandemią.

1. Co oznacza dla klientów obniżenie stóp procentowych

Sytuacja związana z pandemią spowodowała wejście w życie tzw. tarczy kryzysowej, o czym informowały wszystkie krajowe media. Wiadomość o obniżeniu stóp procentowych dotarła zapewne do mniejszego grona osób, a to właśnie ten fakt ma duże znaczenie dla pożyczkobiorców. Efekty odczują posiadacze dużych kredytów, zwłaszcza mieszkaniowych, ponieważ obniży się wysokość miesięcznej raty. Niskie oprocentowania NBP także dla nowych klientów oznacza tańszy kredyt, ale z ich punktu widzenia istotniejsza może okazać się jego zmniejszona dostępność. Udzielanie pożyczek nie jest już tak opłacalne dla firm finansowych, które podejmują ryzyko związane z uzyskaniem zwrotu zaciąganych zobowiązań. Nie bez znaczenia jest sytuacja na rynku pracy, spowodowana zamrożeniem działalności przedsiębiorstw i skutkująca utratą przynajmniej części dochodów przez pracowników. Te czynniki sprawiły, że firmy zaostrzyły kryteria udzielania pożyczek, oczekując dodatkowych poręczeń i przyznając mniejsze kwoty.

2. Pożyczka bez zaświadczeń – czy to jeszcze możliwe?

Pożyczka przez internet na konto kojarzy się z łatwymi do uzyskania pieniędzmi i mniejszą ilością formalności. Przed pandemią często zdarzało się, że do zaciągnięcia zobowiązania wystarczyło podanie danych z dowodu osobistego, oświadczenie o dochodach oraz pozytywne zweryfikowanie historii spłaty wcześniejszych kredytów. Obecnie coraz więcej firm finansowych przywiązuje większą wagę do udokumentowania posiadanych dochodów. Na tej podstawie określa się wysokość chwilówki i wartość miesięcznej raty. Pożyczki na raty bez zaświadczeń są wciąż pożądane, ale coraz trudniej dostępne, zwłaszcza dla osób już zadłużonych. Każda firma posiada własne szczegółowe kryteria przyznawania kredytów, ale z pewnością z większym zaufaniem będą cieszyć się klienci, którzy nie posiadają wysokich miesięcznych zobowiązań lub zgadzają się na ustanowienie poręczyciela.

3. Porównywarka jako sposób na znalezienie korzystnej pożyczki

Brak konieczności wizyty w oddziale w celu zaciągnięcia pożyczki sprawia, że informacji na temat produktów finansowych także szukamy w internecie. Pożyczkobiorcy często mają konkretne oczekiwania dotyczące okresu spłaty, kwoty czy uzyskania pożyczki online w 15 minut. Prostym narzędziem, które pomoże zebrać wszystkie potrzebne dane, jest porównywarka pożyczek. W jednym miejscu prezentuje ofertę wielu sprawdzonych firm, do których moglibyśmy nie dotrzeć, korzystając z klasycznej wyszukiwarki internetowej.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.