Komputery i laptopy poleasingowe
Data publikacji 27 lutego 2019
Przeciętny człowiek raczej nie wybiega swoimi myślami zbyt daleko w przyszłość. Liczy się dla niego to, co jest tu i teraz. Dlatego nie odkłada pieniędzy na czarną godzinę, mając nadzieję, że ona nigdy nie przyjdzie. A życie lubi płatać figle. Sprzęt, który jeszcze przed momentem śmigał niczym rasowy komputer, w pewnym momencie zaczyna się zawieszać. Nie ratują go nawet desperackie próby resetowania systemu i odpalania programów antywirusowych. Wtedy nadchodzi moment podjęcia decyzji o zainwestowaniu w zupełnie nowe urządzenie. Ale po przyjrzeniu się swoim oszczędnościom, człowiek może jedynie załamać ręce, gdy widzi, że nie stać go na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem są natomiast komputery i laptopy poleasingowe. A czym właściwie są i czy każdy może z nich skorzystać?
Komputery i laptopy poleasingowe
Poleasingowe komputery i laptopy to sprzęty kupowane najczęściej od niekorzystających z nich już firm. Większe przedsiębiorstwa regularnie zmieniają elementy swojego wyposażenia. Przynajmniej raz do roku pozbywają się starych narzędzi do pracy, zastępując je nowymi. Oczywiście lepszymi, które pozwalają im na przyspieszenie działania i tym samym podwyższenie zysków. Często jednak te w ich mniemaniu zużyte sprzęty są jeszcze na tyle dobre, że spokojnie można by było użytkować je jeszcze przez parę lat. Dlatego pozbywająca się ich firma pozwala na ich odkupienie. Stare laptopy i komputery sprzedawane są dosłownie za grosze. Nieraz kosztują nawet mniej od sprzętów wystawianych na aukcjach internetowych. Mimo iż stanowią grupę produktów używanych, bywają naprawdę niezawodne i świetnie utrzymane. Często też wciąż znajdują się na gwarancji. Dlatego w razie jakiegokolwiek problemu można je naprawić za darmo.
Jakie są wady takiego rozwiązania?
Oczywiście nikt, komu zależy na naprawdę najwyższej jakości nowego sprzętu, nie powinien interesować się urządzeniami poleasingowymi. Mimo iż swoim stanem technicznym często nie odbiegają od klasy nowych urządzeń, należy pamiętać, że dalej są to rzeczy używane. A skoro ktoś je już użytkował, ich jakość i funkcjonalność najprawdopodobniej uległy obniżeniu. Urządzenia poleasingowe w 99% przypadków nie posiadają też najnowszych podzespołów. Nie są wytworami najnowocześniejszych technologii. Często brakuje w nich pewnych ważnych elementów, które dla licznej grupy osób mogą mieć ogromne znaczenie. Na ogół kupowane są przez małe i początkujące firmy. Z powodu nieposiadania dostatecznych oszczędności nie mogą sobie one pozwolić na zakup zupełnie nowych sprzętów. Dlatego wolą sięgnąć po rzeczy używane, by nie narażać biznesu na kolejne spore wydatki.
Warto też wspomnieć, że niektóre poleasingowe laptopy i komputery można wziąć na raty. Akceptowalna forma zapłaty jest decyzją samego sprzedawcy. To on sam ustala sposób uiszczania należności, więc jeżeli tylko dogada się z klientem na podział ostatecznej kwoty na mniejsze części, nastąpi możliwość wzięcia sprzętu na raty.