Wybór drewnianej deski tarasowej
Dom i wnętrze

Wybór drewnianej deski tarasowej – na co zwrócić uwagę?

Przydomowy taras może być prawdziwą oazą spokoju. Zanim jednak przystąpisz do jego budowy, dowiedz się, po jakie materiały sięgnąć. Z poniższego artykułu dowiesz się, co wyróżnia drewniane deski tarasowe i jak je wybrać.  

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane deski tarasowe?

Taras wykonany z drewna jest ponadczasowym rozwiązaniem, który wpisuje się w każdą estetykę – będzie doskonałym uzupełnieniem zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej architektury. Zachęcamy, abyś proces montażu desek zlecił odpowiednim fachowcom. Dzięki temu możesz mieć pewność, że ta przydomowa budowla posłuży Ci przez długie lata i będzie miejscem spotkań dla całej rodziny.

Drewniana deska tarasowa to naprawdę trwały materiał, jeśli jej powierzchnia jest regularnie impregnowana odpowiednimi preparatami. Różnorodność gatunków pozwala na wybranie pożądanego koloru drewna i układu słojów. Drewniany taras pięknie komponuje się z zielenią, a moda na drewno nie przemija.

Jak wybrać drewnianą deskę tarasową?

Dobrze wybudowany taras będzie Ci służył przez długie lata, dlatego wybranie odpowiednich materiałów jest niezwykle ważne. W przypadku wyrobów drewnianych liczy się kilka aspektów – m.in. wymiary desek oraz kolor drewna, który powinien pasować do reszty aranżacji. Kieruj się nie tylko gatunkiem drewna, ale także ułożeniem słojów.

Marka DLH oferuje deski z drzew iglastych oraz egzotycznych gatunków drewna. Te drugie bardzo dobrze znoszą zmienne warunki atmosferyczne oraz charakteryzują się oryginalnym wybarwieniem. Pamiętaj jednak, by co najmniej dwa razy do roku zabezpieczać je olejem – w przeciwnym razie zaczną ciemnieć i ulegną procesowi patynowania.

Deski wyprodukowane z drzew iglastych posiadają charakterystyczny zapach, niepowtarzalny układ słojów i naturalny odcień. Dodatkowo wykazują wysoką odporność na biodegradację oraz ścieranie. Wśród desek z drzew iglastych na polskim rynku prym wiedzie modrzew syberyjski.

W asortymencie sklepu DLH znajdziesz deski gładkie lub ryflowane, dlatego warto rozważyć, jaki rodzaj powierzchni chcesz mieć na swoim tarasie. Wybierz także preferowany typ montażu – zdecyduj się na taki na klipsach lub wkrętach.

Deski tarasowe znajdziesz w ofercie DLH!

Urządzenie idealnego tarasu to przedsięwzięcie, które wymaga czasu. Efekt końcowy jest jednak wart każdego nakładu pracy – nic nie równa się zasłużonemu odpoczynkowi na łonie natury. 

Drewniane deski tarasowe doskonałej jakości znajdziesz w ofercie sklepu DLH. Marka od ponad 30 lat intensywnie działa na rynku i jest jednym z największych polskich dostawców drewna i produktów drewnopochodnych. Zdecyduj się na wysokiej jakości drewniane deski na taras i dołącz do grona zadowolonych klientów DLH!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *