Biznes i Finanse

Jak robić naprawdę dobre zdjęcia na Instagram?

Jak robić naprawdę dobre zdjęcia na Instagram?

Instagram to ta platforma, która niezwykle dynamicznie się rozwija i cały czas wzbudza ogromne zainteresowanie. Wszystko dlatego, że na Instagramie zwyczajnie można zbudować karierę. Można stać się influencerem, założyć tam własną markę modową i sprzedawać produkty dzięki temu, że ma się zaangażowaną społeczność. Można też czerpać zyski związane ze współpracą z markami, która umożliwia reklamowanie różnych produktów i usług. Żeby rozwinąć swoje skrzydła na Instagramie, trzeba robić dobre zdjęcia.

Jak robić zdjęcia na Instagram?

Coraz więcej mówi się o tym, że zdjęcia na Instagram trzeba planować. Warto mieć jakiś pomysł na swoje konto, budować je tak, aby fotografie wzbudzały emocje i zainteresowanie. Dobrze, jeżeli zahaczają o jakiś konkretny temat, ale czasami mogą to być po prostu szeroko rozumiane fotografie lifestylowe, które ukazują właśnie styl życia osoby prowadzącej konto. Zdjęcia na Instagram można wykonywać swoim telefonem, jednak o niebo lepszą jakość uzyska się wtedy, gdy używa się aparatu.

Jak dodawać zdjęcia na Instagram?

Dodawanie zdjęć na Instagram jest naprawdę proste. Sama aplikacja nie ma zbyt wielu tajemnic, każdy użytkownik nauczy się, jak z niej korzystać tak naprawdę w jeden dzień. O czym zatem pamiętać podczas dodawania zdjęć na Instagram? Istotna jest regularność. Najlepiej wrzucać coś każdego dnia, o stałej porze, kiedy to najwięcej osób odwiedza profil. Warto mieć pewien pomysł i plan na wygląd siatki zdjęć. Dzięki temu fotografie wyglądają spójnie, a konto przyciąga uwagę. Gdy zostanie odwiedzone przez nową osobę, jest większa szansa na to, że doda ona profil do obserwowanych, wracając do niego regularnie. Właśnie taką siłę mają piękne fotografie, ale też pewna treść zamieszczona w opisach do zdjęć.

Rozmiar zdjęcia na Instagram

Gdy wykonuje się zdjęcia z myślą o opublikowaniu ich na Instagramie, pod uwagę również trzeba brać ich wielkość, a zatem rozdzielczość. Jeżeli wykona się zbyt dużą fotografię, w aplikację nie uda się zmieścić całego zdjęcia. Będzie trzeba je okroić, co może w znaczący sposób wpłynąć na spadek atrakcyjności fotografii. Dlaczego? Bo być może we fragmentach, które nie zmieszczą się na Instagramie, będą jakieś istotne szczegóły. Gdy planuje się zdjęcia na IG, warto zatem odpowiednio kadrować. Dzięki temu można uniknąć kłopotów związanych z tym, że po opublikowaniu na Instagramie, zdjęcie nie wygląda tak atrakcyjnie, jak wcześniej. Dodatkowo warto wiedzieć, że sama aplikacja często obniża jakość zdjęcia. Zwracają na to uwagę użytkownicy. Stąd też tak ważne, aby już od początku mieć zdjęcie jak najlepszej jakości, które zostało wykonane aparatem.

Zdjęcia Instagram i ich jakość

Jak zawalczyć o jak najlepszą jakość zdjęcia? Po pierwsze używać aparatu. Jeżeli nie jest to możliwe, warto zawsze mieć czysty obiektyw w telefonie, a także korzystać z trybów manualnych, które pozwalają na dostosowanie ustawień aparatu do warunków atmosferycznych. Poza tym można też korzystać z różnego rodzaju aplikacji poprawiających jakość zdjęć. Edycję można wykonać między innymi w takich programach, jak Lightroom, Snapseed czy VSCO. Również sama aplikacja Instagrama pozwala poprawić wygląd zdjęcia, między innymi poprzez zastosowanie różnego rodzaju dostępnych filtrów.

Jak zbudować piękne konto na Instagramie?

Piękne konto na Instagramie buduje się przez dłuższy czas. Dlatego też trzeba być cierpliwym, obrać pewien kierunek i się go trzymać. Warto pamiętać również o tym, że jak we wszystkim, również na Instagramie pojawiają się pewne mody. Ostatnio bardzo popularne są między innymi zdjęcia w tak zwanym paryskim stylu. Zawsze popularne będą również zdjęcia mody, posiłków i gotowych dań, wnętrz. To właśnie takich interesujących treści szukają użytkownicy aplikacji, którzy używają jej między innymi po to, aby szukać tam ciekawych inspiracji, pomysłów i rozwiązań z różnych sfer życia. Sporo mówi się o użyteczności profili. Więcej osób odwiedza te konta, które niosą ze sobą nie tylko piękne zdjęcia, ale też wartościowe treści. Fotografie oraz opisy nazywane są contentem. To właśnie o najlepszy content walczą twórcy, którzy starają się cały czas czymś zaskakiwać. Zastanawiasz się nad reklamą na instagramie? Zobacz: https://fcg.com.pl/ile-kosztuje-reklama-na-instagramie-i-czy-warto-w-nia-inwestowac/

Jak długo trwa budowanie konta?

Świetnie działające konto na Instagramie można zbudować w kilka miesięcy. Jeśli znajdzie się na siebie sposób, publikuje się naprawdę piękne zdjęcia oraz pisze się o czymś ciekawym, zaangażowana społeczność naprawdę się znajdzie. Warto rozwijać swoje skrzydła na Instagramie, bo to aplikacja, która daje naprawdę sporo możliwości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.