Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Jak dbać o cerę wiosną?

Jak dbać o cerę wiosną?

Data publikacji 24 marca 2019


Pielęgnacyjną rutynę należy dostosowywać nie tylko do rodzaju i typu cery, ale także i do panującej w danym okresie pory roku. Najcięższe warunki tworzy dla skóry sezon zimowy. Minusowe temperatury, opady atmosferyczne i niekończący się mróz przesuszają ją w drastycznym tempie. Zwłaszcza jeśli z natury ma ona problem z utrzymywaniem optymalnego poziomu wilgotności. Teoretycznie wiosna powinna być dla cery bardziej korzystna. Ale jednak nawet ona wystawia ją na pewne próby. Zwłaszcza, że w tym okresie dochodzi do pylenia się roślin, co może powodować typowe problemy alergiczne. Jak zatem zadbać o cerę wiosenną porą, by każdego dnia odznaczała się ona przepięknym blaskiem i zdrowym wyglądem?

Jak dbać o cerę wiosną?

Jak dbać o cerę wiosną?O ile zimą skóra nadmiernie się przesusza, tak wiosenna pora bardzo wyraźnie ukazuje jej blask. Niekoniecznie wywoływany przez sporą dawkę rozświetlacza. Z problemem świecącej się skóry zmaga się wiele kobiet. Polki mają tendencję do gromadzenia nadmiaru sebum na skórze twarzy. Z czym starają się walczyć przy użyciu matujących podkładów i grubych warstw pudrów. A efekt może być jeszcze gorszy. Skóra w obawie o nadmierne przesuszenie wytacza swoje najcięższe dzieło i zaczyna produkować jeszcze większe ilości sebum, by przygotować się na kolejny atak pudru czy fluidu. Najlepiej byłoby pozostawić ją w spokoju i nie nakładać na nią żadnego makijażu, ale każda kobieta wie, że w dzisiejszych czasach, w których wygląd zewnętrzny ma tak ogromne znaczenie, jest to praktycznie niemożliwe do zrealizowania.

Warto więc przynajmniej na bieżąco pozbywać się nadmiaru sebum, przynajmniej dwa razy w tygodniu wykonując solidny peeling cery. Może być to gotowy peeling zakupiony w drogerii albo ten przygotowany samodzielnie – mieszanka gruboziarnistej soli, miodu i oliwy z oliwek. Po uprzednim oczyszczeniu twarzy preparat należy wmasować w skórę i pozostawić go na niej na dwie minuty, a następnie obficie spłukać ciepłą wodą. By wyrównać pH cery, można wklepać w nią jeszcze chłodzący tonik, który przy okazji odświeży buzię, przygotowując ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Bo na samym oczyszczeniu twarzy nie wolno poprzestać. Nawet jeśli z natury jest ona tłusta, wymaga codziennego nawilżania i odżywiania.

Preparaty do pielęgnacji cery

Na dzień doskonałym wyborem będą lekkie kremy o formie kremowych fluidów, które już w niewielkiej ilości potrafią wspaniale wygładzić buzię, zapewniając jej także przyjemny blask. Preparatów do twarzy nie należy jednak używać pod oczami. Skóra jest tutaj znacznie cieńsza i delikatniejsza – bardzo szybko tworzą się na niej zmarszczki, którym zapobiegną wyłącznie specjalistyczne preparaty przeznaczone do pielęgnowania tych konkretnych partii twarzy. Są one dość drogie, ale warto ich używać. Każda kobieta chce przecież zawalczyć z upływem czasu, by zapewnić sobie młody wygląd na długie lata.

Zadbaj o odpowiednią dietę

Standardowe zabiegi kosmetyczne są jednak tylko niewielką częścią wiosennej pielęgnacji skóry. Aby była ona naprawdę piękna – gładka i promienna – należy zatroszczyć się o nią także od wewnątrz, delikatnie modyfikując swój jadłospis. Wiosna zachęca do korzystania z dobrodziejstw natury. W sklepach i na targach pojawiają się świeże owoce i warzywa, które zimą i jesienią są praktycznie niedostępne. Zdecydowanie warto jeść je codziennie, nie ograniczając się wyłącznie do swoich ulubionych produktów. Im bardziej urozmaicony będzie jadłospis, tym większa ilość substancji odżywczych przeniknie do głębszych warstw skóry. A ta stanie się wtedy piękniejsza!

Łóżko kontynentalne co to? Wyjaśniamy, czym różni się od tradycyjnego

FCG

Jako zespół redakcyjny z pasją do tematów takich jak biznes, finanse, dom, technologia, motoryzacja, lifestyle i zdrowie, z radością dzielimy się naszą wiedzą z czytelnikami. Naszym celem jest upraszczanie złożonych zagadnień, aby uczynić je przystępnymi i zrozumiałymi dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?