Strona główna
Biznes i Finanse
Tutaj jesteś
Biznes i Finanse Jak wygląda sprzątanie biur w praktyce?

Jak wygląda sprzątanie biur w praktyce?

Data publikacji 15 września 2023

Pracownicy biurowi w swoim miejscu pracy spędzają minimum 8 godzin dziennie lub więcej, a sama praca przy komputerze może wymagać dużej koncentracji. Czyste, schludne i uporządkowane otoczenie wpływa na komfort pracy, poprawia jej wydajność, ale również chroni zdrowie pracowników oraz sprzęt komputerowy przed negatywnymi konsekwencjami zapylenia. Jak więc powinno przebiegać sprzątanie biur, aby nie zakłócać ich pracy i gwarantować uzyskanie najwyższych standardów czystości? Ten temat postaramy się omówić w artykule.

Usługa sprzątania, czyli codzienne realizowanie najważniejszych zadań

Sprzątanie firm jest zadaniem wymagającym, dlatego potrzebna jest tutaj profesjonalna pomoc specjalistów. Personel sprzątający realizuje wszystkie zadania w wyznaczonym czasie – niezależnie czy dotyczą one codziennych, rutynowych czynności, czy prac, które muszą być wykonane jedynie okresowo (np. raz w tygodniu lub raz w miesiącu). Wszystkie zadania oraz szczegółowe instrukcje ustalane są wcześniej wraz z klientem, a na ich podstawie powstają listy kontrolne gwarantujące wykonanie danej czynności.

Zadaniem ekipy sprzątającej jest zapewnienie higienicznej czystości w biurach oraz w miejscach wzmożonego ruchu – np. na korytarzach, w pomieszczeniach socjalnych oraz w toaletach. Personel sprzątający dba również o stały dostęp do środków higienicznych, a jeśli zajdzie taka potrzeba – zajmie się dezynfekcją pomieszczenia. Zadania mogą być realizowane jedynie w wyznaczonych porach, np. poza godzinami pracy biura. Sprzątanie biur w sposób niezakłócający pracy firmy jest doceniane nie tylko przez jej pracowników, ale również przez klientów. Czyste otoczenie staje się przyjaznym miejscem pracy i jest doskonałą wizytówką biznesu.

Różne modele współpracy z firmą sprzątającą

Właściciel biznesu nie musi martwić się o środki czystości, ponieważ to firma sprzątająca zapewni ich dostępność. Warto również dodać, że profesjonalna usługa sprzątania odbywa się przy wykorzystaniu sprzętu oraz technik ograniczających zużycie wody, mediów oraz preparatów czyszczących. Sprzątanie firm może być realizowane przez pracowników, którzy stale przebywają w obiekcie – jest to szczególnie zalecane w przypadku przedsiębiorstw o dużej powierzchni i wzmożonej aktywności. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa sprzątania realizowana przez grupy mobilne. 

Pracownicy z mobilnej ekipy sprzątającej swobodnie przemieszczają się między wieloma obiektami, zjawiają się na miejscu o wyznaczonym czasie, aby zrealizować daną usługę. Dotyczy to nie tylko codziennego sprzątania biur, ale również innych czynności związanych z utrzymywaniem porządku w firmach, np. z pielęgnacją i utrzymywaniem terenów zielonych przy obiektach komercyjnych, myciem przeszkleń lub odśnieżaniem parkingów. Renomowane firmy sprzątające korzystają z aplikacji, które pomagają zarządzać sprzątaniem w obiekcie, dzięki temu zleceniodawca nie musi martwić się, że dana usługa sprzątania nie została wykonana, co więcej, klient może otrzymać szczegółowy raport z realizacji usług.

Perfumy Cartiera

FCG

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?