FCG

Biznes i Finanse

Stroje sportowe – kiedy mówimy o polskiej produkcji?

Sam fakt sprzedaży strojów sportowych przez polską firmę nie świadczy jeszcze o tym, że mamy do czynienia z polską produkcją. Aby mówić o produkcie, że pochodzi z Polski, musi spełnić szereg różnych kryteriów. Nie inaczej jest w przypadku strojów sportowych do wszelakich gier zespołowych.

Drużyny i szkoły coraz częściej sięgają do oferty polskich marek sportowych, bo zdają sobie sprawę z korzyści, które oferują rodzime produkty. Do najważniejszych można zaliczyć: rzemieślniczą, wysoką jakość, wspieranie lokalnego biznesu, napędzanie polskiej gospodarki, zatrudnianie ludzi i… bardzo atrakcyjną cenę. Należy zwrócić uwagę, że przy atrakcyjnej cenie, rodzima produkcja stawia na dobrą jakość. Czym muszą charakteryzować się stroje sportowe, żeby śmiało mówić o nich „polskie”?

Stroje sportowe

Wykorzystanie polskich dzianin sportowych 

Najlepszym przykładem na opisanie polskiej produkcji, będzie oferta polskiej marki sportowej PEHA. Producent odzieży sportowej z Kielc do produkcji strojów sportowych (piłkarskich, siatkarskich, koszykarskich) wykorzystuje polskie dzianiny funkcyjne. Do nich można zaliczyć czterokanałową, chłodzącą dzianinę sportową CoolMax i elastyczną GigaElastic wzbogaconą o włókna elastanu. Polskie dzianiny sportowe są trwałe, estetyczne i funkcjonalne. CoolMax odprowadza wilgoć z ciała zawodnika na zewnątrz dzianiny, a materiał pozostaje suchy i przyjemny w dotyku – bez względu na to, jak intensywna jest gra. Natomiast efekt dopasowania stroju sportowego do ciała zawdzięczamy dzianinie GigaElastic.

Stroje sportowe

Szyte w Polsce 

Polska dzianina sportowa to jedno, ale w polskiej produkcji równie ważne jest także to, gdzie szyte są stroje sportowe. Polska marka sportowa PEHA produkuje odzież sportową w polskich szwalniach, co wpływa nie tylko na jakość wykonania, ale też ma wymiar gospodarczy. Aby zatem można było mówić o polskiej produkcji – zarówno dzianiny, jak i stroje sportowe muszą pochodzić z Polski i być szyte w Polsce.

Czy warto inwestować w rodzime marki, takie jak PEHA? Przy zestawieniu dwóch podobnych strojów: pochodzenia polskiego, od dobrego producenta, lub zagranicznej, słynnej marki – ciężko jest dostrzec wyraźne różnice. Co więcej, to właśnie polskie stroje sportowe, dedykowane do gier zespołowych najczęściej są wykonane z jeszcze większą precyzją i troską o najmniejsze detale wykończenia. Czy warto zatem inwestować w polską odzież sportową? Z pewnością jest to nie tylko wybór wysokiej jakości, trwałych i nowoczesnych strojów, ale również solidarne wspieranie rodzimej gospodarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *