FCG

Zdrowie i Uroda

Buraki: dlaczego warto po nie sięgać?

Buraki są popularnym dodatkiem do wielu potraw, a choć po przepisy na dania z ich udziałem sięgamy bardzo chętnie, nie zawsze jesteśmy w stanie docenić te pyszne warzywa. A szkoda, bo buraki to wartościowy składnik menu, dzięki któremu możemy w naturalny sposób rozwiązywać wiele problemów ze zdrowiem. Co warto wiedzieć na temat buraków oraz ich wartości odżywczej?

Pozytywne właściwości buraków

Buraki to rewelacyjne źródło wielu cennych składników mineralnych, bez których zdrowa dieta obejść się nie może. W warzywach tych znajdziemy sporo magnezu, fosforu i żelaza, nie brak też w nich witamin, np. witamin z grupy B oraz witaminy C. Błonnik, przeciwutleniacze oraz fitosterole – oto kolejne substancje, które mogą trafić do naszego organizmu razem z porcją buraczków. Na jakie korzyści mogą liczyć te osoby, które będą po te pyszne i wartościowe warzywa sięgać regularnie?

Zdrowa dieta, w której buraki będą się pojawiały regularnie, może nam pomagać w utrzymaniu ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie, może też zwiększać naszą ochronę przed tak groźnymi chorobami, jakimi są nowotwory. Dzięki burakom można w naturalny sposób wspomóc naturalną odporność organizmu oraz uchronić się przed tak uciążliwą przypadłością, jaką jest anemia. Piękniejsza skóra, mocniejsze włosy i paznokcie – oto kolejne korzyści, jakie może nam przynieść zdrowa dieta, uwzględniająca obecność buraków. Te warzywa mają wyjątkową moc, a coraz ciekawsze przepisy na dania z ich udziałem sprawiają, że nasze menu może stać się nie tylko bardziej wartościowe, ale i ciekawsze.

BeJeans

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *