FCG

jak sprzedać dom
Dom i wnętrze

Jak dobrze sprzedać dom?

Sprzedaż domu nie jest łatwym zadaniem. Na rynku jest bardzo dużo atrakcyjnych ofert nieruchomości. Wyróżnienie się z ogromnej liczby domów do sprzedaży jest koniecznością. Jak sprzedać dom szybko i za dobrą cenę?

Jak przygotować dom do sprzedaży?

Zastanawiając się, jak sprzedać dom nie można pominąć odpowiedniego przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

Warto zacząć od przyjrzenia się nieruchomości. Naprawienie niewielkich usterek jest konieczne. Cieknący kran w łazience, niedomykające się okno czy przepalone żarówki to niewielkie usterki. Koszt ich naprawy również nie jest znaczący. Trzeba wiedzieć, że takie drobiazgi robią bardzo złe wrażenie na oglądających.

Dom przed wystawieniem do sprzedaży trzeba dokładnie obejrzeć i naprawić usterki, do których mogliśmy się już przyzwyczaić, ale które bardzo niekorzystanie wpływają na całościowy odbiór nieruchomości.

Kolejnym krokiem jest posprzątanie mieszkania. Może wydawać się to oczywiste, ale nie każdy sprzedający o tym pamięta. Warto z domu usunąć nadmiar rzeczy, kartonów czy starych, nieużywanych zabawek dzieci. Warto pamiętać, że zagracony dom wydaje się mniejszy i ciaśniejszy niż wnętrza, które są posprzątane i przestronne.

Ostatnim krokiem jest usunięcie prywatnych i bardzo osobistych dekoracji. Kupujący, który wchodzi do domu musi się poczuć przyjemnie, ale nie znaczy to, że chce wejść w osobistą przestrzeń sprzedającego. Rodzinne fotografie, kolekcja porcelanowych kotków czy wyszywanych obrazków nie zawsze trafiają w gust nabywcy.

Jak sporządzić skuteczną reklamę?

Przygotowany do sprzedaży dom trzeba pokazać potencjalnym kupcom. Stworzenie reklamy, która przyciągnie oglądających jest niezbędne.

Najważniejszym elementem reklamowanych domów do sprzedaży są zdjęcia. Warto pamiętać, że fotografowanie nieruchomości nie jest łatwe. Wymaga wiedzy i umiejętności. Male przestrzenie, jak łazienka, wc czy kuchnia często bardzo nieatrakcyjnie wychodzą na fotografiach.

Osoby, które nie są dobrymi fotografami, mogą skorzystać z pomocy fotografa, który specjalizuje się w robieniu zdjęć we wnętrzach. Jest to sposób na uzyskanie fotografii, które zachwycą oglądających.

Zastanawiając się, jak sprzedać dom nie można zapomnieć o rzetelnym opisie nieruchomości. Warto podkreślić zalety domu, jego lokalizację, stan techniczny czy funkcjonalne rozwiązania.

Osoby, które poszukują domu do kupna zaczynają oglądanie nieruchomości od przejrzenia zdjęć, kolejnym krokiem jest zapoznanie się z opisem nieruchomości. Warto zadbać, by zdjęcia wyglądały elegancko, a opis był interesujący. Jest to sposób na zwrócenie uwagi kupujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *