Motoryzacja i Transport

Jak wygląda usługa samochód na abonament?

Jak wygląda usługa samochód na abonament?

Zapewne wiele osób wie, że kupno samochodu to dosyć duży wydatek. Nie każdy dysponuje pokaźnym kapitałem, aby pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Jednakże, osoby z mniejszym budżetem, nie muszą rezygnować z auta. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się opcja samochód na abonament. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, rzesza osób zastanawia się, czym jest ów usługa.

Czym jest opcja samochód na abonament?

Abonament za samochód możemy porównać do płacenia abonamentu za telefon czy telewizję. Warto dowiedzieć się, jak wszystko wygląda krok po kroku, zanim podejmiemy decyzję. Otóż zazwyczaj pierwsze co musimy zrobić to wybrać określony model samochodu. Zalicza się do tego przede wszystkim wersja wyposażenia oraz kolor. Następnie jesteśmy zmuszeni wybrać pakiet kilometrów, sposób ubezpieczenia, ale również rodzaj opon. W przypadku kół mamy do wyboru letnie, całoroczne lub zimowe. Jeśli wykonamy wszystkie czynności, które musimy spełnić, wtedy kolejnym krokiem będzie podpisanie zamówienia oraz wpłacenie odpowiedniej zaliczki. W większości przypadków po paru dniach otrzymamy informacje czy nasze zamówienie zostało potwierdzone. Jeżeli dostaniemy odmowę, zaliczka zostanie nam zwrócona. W sytuacji, gdy cały proces przebiegnie po naszej myśli, jesteśmy zmuszeni podpisać umowę abonamentową na określony czas. Później będziemy musieli zapłacić opłatę startową. W ten sposób pokryjemy między innymi koszty związane z rejestracją danego samochodu oraz dostarczeniem go do punktu odbioru. Jeśli samochód jest dla nas przygotowany, dostaniemy informację telefonicznie bądź drogą mailową. Należy pamiętać, że przed odebraniem samochodu, zazwyczaj płaci się składkę ubezpieczeniową, a także opłaca się abonament za pierwszy miesiąc. Potem wystarczy podpisać odpowiedni protokół i auto jest w pełni do naszej dyspozycji. Zazwyczaj umowa trwa rok, a więc przez ten cały czas posiadamy wszystkie gwarancje producenta. Natomiast przeglądy oraz naprawy są darmowe. Jeżeli ulegniemy wypadkowi, możemy otrzymać kolejny samochód. Gdy nasza umowa wygaśnie, należy zwrócić samochód do miejsca, gdzie go odebraliśmy.

Zalety usługi auto na abonament

Do korzyści, jakie płyną z tego rozwiązania, zaliczamy między innymi testowanie wielu modeli, brak zobowiązań na długie lata, bezawaryjny samochód. Oprócz wyżej wymienionych korzyści możemy liczyć na inne profity, a mianowicie brak konieczności wydawania jednorazowo dużej kwoty, a także w pełni nowy samochód, którego nikt wcześniej nie używał.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.