Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom ocieplenie domu

Ocieplenie pianką pur – efektywne i trwałe

Data publikacji 5 maja 2023

Ocieplenie domu jest koniecznością. Rzeczywiście dzięki temu można znacząco zaoszczędzić, a przy tym być bardziej eko. Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie ocieplenie musi być skuteczne i tutaj sprawdzi się pianka pur.

Ocieplenie pianką pur – ważne informacje

Ocieplenie pianką poliuretanową cieszy się coraz większą popularnością. Powoli wypiera ocieplenie np. wełną mineralną. Duże znaczenie ma tutaj fakt, że ocieplenie pianką poliuretanową jest niezwykle skuteczne. Jest ona nanoszona metodą natryskową, a dzięki temu dociera nawet w trudnodostępne miejsca i małe szpary. Zapobiega powstawaniu mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Ma niezwykle niski współczynnik przewodzenia ciepła. Do tego wszystkiego rozpręża się zaraz po natrysku. Tworzy swoistą bezszwową izolację. Zapewnia też ocieplenie na lata. Jest niezwykle trwała i nawet po wielu latach nie trzeba jej wymieniać ani uzupełniać. Zwróćcie jeszcze uwagę na fakt, że jest bezpieczna. Po natrysku jest bezwonna i obojętna dla ludzkiego organizmu i tak samo obojętna dla organizmu zwierząt domowych. Wykazuje też odporność na pleśń i grzyby. Ocieplenie pianką pur można wykonać w każdym budynku, nawet w domach z drewna czy starych nieruchomościach. Aplikacja pianki musi być wykonana przez profesjonalną firmę. Przebiega jednak bardzo szybko, a dzięki temu skraca czas np. prac izolacyjnych. 

Pianka otwartokomórkowa do wnętrz budynków – poznajcie zalety

Można zdecydować się na ocieplenie domu pianką pur otwartokomórkową przeznaczoną do wnętrz budynków. Ma ona charakterystyczną strukturę, która przypomina gąbkę. Najczęściej złożona jest z 80% bądź większej ilości komórek otwartych wypełnionych powietrzem. Właśnie te komórki wypełnione powietrzem pełnią rolę niezwykle skutecznego izolatora. Pianka jest lekka i w żadnym wypadku nie obciąża konstrukcji. Jest do tego naprawdę dobrym izolatorem akustycznym. Trzeba jeszcze wiedzieć, że piankę otwartokomórkową można pokrywać płytami karton-gips. Dzięki temu tworzy się estetyczne wykończenie np. poddasza. Oczywiście nawet w tym przypadku nie traci swoich doskonałych właściwości. Wiele osób zastanawia się, czy jest w pełni bezpieczna? Oczywiście odpowiedź jest twierdząca. Doskonale sprawdzi się nawet dla alergików czy astmatyków. 

Pianka zamkniętokomórkowa – czy to dobry wybór?

Alternatywą dla pianki pur otwartokomórkowej jest pianka zamkniętokomórkowa. Ma nieco inną strukturę. Składa się z komórek zamkniętych, które mogą być wypełnione gazem. Gwarantuje lepsze parametry ocieplające oraz jest też hydroizolacją. Ocieplenie pianką pur jest skuteczne i efektywne. Pozwala też sporo zaoszczędzić. Zacznijmy od tego, że wiele ciepła ucieka właśnie przez dach. Dotyczy to nawet 25 do 30% ciepła. I to właśnie na dachach płaskich od zewnętrznej strony wykorzystuje się ten materiał. Dzieki bardzo dobrej przyczepności pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa sprawdzi się niezależnie od tego, czy dach jest pokryty papą, blachą czy betonem. Co istotne piankę wystarczy tylko zabezpieczyć farbą przeciwko promieniowaniu UV. Przy wykorzystaniu tego materiału unikniecie mostków cieplnych.

Materiały do budowy ścian mają różne parametry, a także wytrzymałość. Pianka poliuretanowa dobrze sprawdzi się przy nieregularnych kształtach, ale też ścianach, które zabudowane są deskami elewacyjnymi. Izolacja z pianki wypełnia każdą szczelinę i pozwala na stworzenie powłoki bez łączeń. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających.     

Łóżko kontynentalne co to? Wyjaśniamy, czym różni się od tradycyjnego

FCG

Jako zespół redakcyjny z pasją do tematów takich jak biznes, finanse, dom, technologia, motoryzacja, lifestyle i zdrowie, z radością dzielimy się naszą wiedzą z czytelnikami. Naszym celem jest upraszczanie złożonych zagadnień, aby uczynić je przystępnymi i zrozumiałymi dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?