Podróże i Rozrywka

Filmy Marvela – jak i gdzie oglądać filmy o superbohaterach?

Filmy Marvela – jak i gdzie oglądać filmy o superbohaterach?

Filmy Marvela oparte są na wydarzeniach, które przedstawiono w komiksach. Za ich produkcję odpowiedzialne są dwa ważne przedsiębiorstwa – Marvel Studios i Marvel Comics. Choć filmy z uniwersum Marvela opierają się na pewnych powtarzalnych schematach, reżyserzy i producenci stale dodają do nich zabawne wątki, a także bawią się ich konwencją. Właśnie dzięki temu filmy Marvela cieszą się tak dużą popularnością. W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela i gdzie można je obejrzeć?

Podział filmów Marvela

Marvel Cinematic Universe to franczyza, która produkuje filmy na podstawie wydarzeń opisanych w komiksach Marvel Comics. Pierwszy film powstał w 2008 roku – był to „Iron Man”, gdzie główną rolę zagrał lubiany aktor Robert Downey Jr. Filmy produkcji Marvela są podzielone na trzy fazy:

  • faza I to: „Iron Man”, „Incredible Hulk”, „Iron Man 2”, „Thor”, „Captain America: Pierwsze Starcie” i „The Avengers”;
  • faza II to: „Iron Man 3”, „Thor: Mroczny świat”, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, „Strażnicy Galaktyki”, „Avengers Czas Ultrona” i „Ant-Man”;
  • faza III to: „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, „Doktor Strange”, „Strażnicy Galaktyki Vol.2”, „Spider-Man: Homecoming”, „Thor: Ragnarok”, „Black Panther”, „Avengers: Wojna bez granic”, „Ant-Man i Osa”, „Kapitan Marvel”, „Avengers: Koniec Gry” i „Spider Man – Daleko od domu”.

Jakie filmy Marvela warto zobaczyć?

Filmy, które warto zobaczyć, to zdecydowanie poszczególne części „Avengers” czy „Strażników Galaktyki”. Pojawia się w nich wiele elementów akcji, zabawnych dialogów i wzruszających momentów. W nadchodzącym roku pojawią się również nowe produkcje, które pochodzą z fazy IV.

Światło dzienne zdążyła już ujrzeć „Czarna Wdowa”, jednak można powiedzieć, że nie było to najlepsze otwarcie – film był krytykowany za nietrafione poczucie humoru i banalny scenariusz. W filmie nie zabrakło jednak znanych i lubianych scen akcji, bogatych efektów specjalnych i budującej napięcie muzyki. Inne produkcje, które mają ukazać się w ramach IV fazy, to:

  • w 2021 roku: „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, „Etranais”, „Spider-Man: Bez drogi do domu”;
  • w 2022 roku: „Doctor Strange in The Multiverse of Madness”, „Thor: Love and Thunder”, „Black Panther: Wakanda Forever”;
  • w 2023 roku: „Ant-Man i Osa: Quantumania”, „Strażnicy Galaktyki Vol.3”, „Blade” i „Fantastic Four”.

Marvel – gdzie oglądać filmy o superbohaterach? Telewizja w telefonie i telewizja online

Dobrym sposobem na to, żeby obejrzeć filmy o superbohaterach, jest telewizja w telefonie, proponowana przez takich dostawców, jak Vectra i INEA. Telewizja online w telefonie od wymienionych usługodawców obejmuje kilkadziesiąt kanałów i jest bardzo prosta w obsłudze. Dodatkowo, telewizja online może być odtwarzana na urządzeniach mobilnych, których działanie opiera się na systemie iOS i Android lub komputerach z przeglądarką internetową.

O ile dostępność kanałów i sposób obsługi telewizji są dość podobne, to jest pewna kwestia, która wyróżnia dostawcę INEA. To nowoczesna technologia Miracast. Dzięki niej telewizja online INEA TV może być wyświetlana bezpośrednio na ekranie telewizora – wystarczy nawiązać połączenie z poziomu smartfona lub tabletu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.