Biznes i Finanse

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o profesjonalnym Data Center

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o profesjonalnym Data Center

Data Center to budynek, w którym umieszczona jest infrastruktura informatyczna i sieciowa. Urządzenia te odpowiedzialne są za przechowywanie ważnych informacji m.in. na temat działalności firm, a także danych osobowych. Wszystkie działania personelu przeprowadzane w Data Center są podporządkowane temu, żeby chronić dane i umożliwiać ich bezpieczne udostępnianie klientom.

Czym jest Data Center?

Pomimo tego, że większość osób wie, jak działa Data Center, nie każdy zdaje sobie sprawę, że ułatwia ono prowadzenie firmy. Przede wszystkim, outsourcing IT pozwala zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem własnej serwerowni lub zatrudnianiem specjalistów koniecznych do jej obsługi. Profesjonalne wyprofilowanie i dostosowanie funkcji przestrzeni w budynku sprawia, że infrastruktura informatyczna może działać bez zarzutu, a wszelkie przechowywane dane są bezpieczne.

Infrastruktura Data Center, a także mechanizmy i procedury, które zwiększają funkcjonalność oraz bezpieczeństwo powierzchni, to m.in. redundancja serwerów, elementów sieciowych, a także dysków. To wszystko jest dopełnione systemami wentylacji i chłodzenia. Usługa obejmuje również redundancję połączeń sieciowych od wielu dostawców, a także linii elektroenergetycznych. Taka powierzchnia ma również zabezpieczenia przeciwpożarowe i kontrolę wstępu. Data Center można porównać do fortecy, w której w bezpieczny sposób przechowuje się najważniejsze dane, a dostęp do niej mają wyłącznie upoważnione osoby.

Jakie Data Center wybrać?

Wśród polskich dostawców usług dla firm, warto zwrócić uwagę na INEA, która proponuje outsourcing usług nowoczesnego Data Center w budynku ze stałą ochroną, pełną redundancją oraz nieograniczonym dostępem do wirtualnego środowiska z danymi firmy. Firma zapewnia profesjonalną, wydajną centralę wirtualną, a także powierzchnie biurowe do wynajęcia. A to tylko niektóre z propozycji, jakie obejmuje oferta.

W ramach Data Center INEA, firmy mogą skorzystać z usługi Backupu i CloudPro, dzięki czemu ich dane są bezpiecznie przechowywane i chronione przed atakami cyberprzestępców oraz wirusami. Z kolei oferowana przez INEA usługa Kolokacji gwarantuje poziom dostępności określony wskaźnikiem SLA na poziomie 99,99%. Możliwość elastycznego dopasowania usług do potrzeb firmy i zróżnicowane opcje sprawiają, że INEA jest jedną z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o Data Center. To 1500 m2 powierzchni na trzech poziomach, a także kiosków po 26 szaf 48U każda. Całość dopełniają takie zalety, jak zaawansowany technologicznie układ zabudowy w systemie zimnego korytarza, a także całodobowy nadzór Network Operations Center przez siedem dni w tygodniu i przez cały rok. Kolejnym atutem jest bezpieczna lokalizacja, która znajduje się poza granicami administracyjnymi Poznania. Sprawia to, że nawet w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, Data Center INEA jest bezpieczne, a przechowywane w nim dane  odpowiednio chronione. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.