Strona główna
Biznes i Finanse
Tutaj jesteś
Biznes i Finanse ubezpieczenie

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jak wybrać odpowiednią polisę?

Data publikacji 7 maja 2021

„Na wszelki wypadek”, „Wypadek przy pracy”, „Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku”. Liczba popularnych powiedzeń i zdań ze słowem: „wypadek” jest dość duża. To znak, że próbujemy ten temat oswoić. Przynajmniej językowo. W życiu prywatnym i zawodowym mądrzy wolimy być przed ewentualnym wypadkiem, a nie dopiero dopiero po szkodzie. Wtedy jest już za późno, a wypadkowa takiego zdarzenia, liczona w kosztach i czasie potrzebnym na rehabilitacje jest dość długa? Jak możemy się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć? Odpowiedź przyniesie ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW, czyli jak przewidywać nieprzewidziane

NNW Indywidualne to ubezpieczenie następstw zdarzeń, do których doszło z przyczyn zewnętrznych. Takich, na które nie mieliśmy żadnego wpływu. Tymi następstwami, a więc bezpośrednimi skutkami mogą nimi być m.in. urazy, kontuzje, problemy zdrowotne. Powrót do zdrowia wymaga wówczas nakładów: czasowego i pieniężnego. W takiej sytuacji przyda się NNW – Indywidualne w przypadku dorosłych i ubezpieczenie szkolne w przypadku dzieci i nastolatków. Takie rozwiązanie daje nam całodobową ochronę w życiu prywatnym i zawodowym czy też szkolnym w przypadku NNW szkolnego.

W jakich sytuacjach pomocne będzie NNW Indywidualne?

NNW Indywidualne w podstawowym zakresie to świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz poważnego urazu po nieszczęśliwym wypadku. Wysokość tych świadczeń można sprawdzić w tabelach: trwałego procentowego uszczerbku na zdrowiu i poważnych urazów, które zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). To z nich wyczytamy jaki procent sumy ubezpieczenia stanowi konkretny uszczerbek czy uraz. Warto z tymi dokumentami zapoznać się przed zawarciem polisy.

Trwały uszczerbek a poważny uraz.

Jak a jest właściwie różnica? Oba sformułowania zdefiniowane są we wspomnianym OWU. Trwały uszczerbek dotyczy uszkodzeń ciała, zaburzeń jego ważnych funkcji. Przykład? Uszkodzenie kręgosłupa, złamanie ręki czy nogi, zwichnięcia stawów. Poważny uraz wiąże się z kolei z utratą części ciała lub upośledzeniem działania organizmu. Przykładem może być utrata słuchu czy wzroku, także kończyny, porażenie czy niedowłady. Rodzaj tych urazów przekłada się na procentową wysokość sumy ubezpieczenia.

Jak wybrać odpowiedni zakres ochrony ubezpieczenia NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w ofercie Compensa daje wiele możliwości rozszerzenia zakresu ochrony. Wśród nich są takie świadczenia po nieszczęśliwym wypadku jak m.in.:

  • zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, operacji plastycznych
  • świadczenie w przypadku poważnego zachorowania (np. paraliż, udar, zawał serca, nowotwór złośliwy)
  • dostosowanie mieszkania do nowej sytuacji w przypadku niepełnosprawności
  • OC w życiu prywatnym, które przyda się w przypadku wyrządzenia szkody innej osobie.

Warto sprawdzić wszystkie możliwości rozszerzenia ochrony poza podstawowym świadczeniem z tytułu trwałego uszczerbku i poważnego urazu.

NNW dla przedsiębiorców

Ubezpieczenie NNW to również świetne rozwiązanie dla właścicieli małych firm czy osób, które pracują na zasadach umowy B2B. Samozatrudnienie, prowadzenie nawet małego biznesu to duża satysfakcja, ale również odpowiedzialność. Podejmowanie decyzji biznesowych i obowiązki księgowe, jak np. samodzielne rozliczenie kosztów swojej pracy. To również konieczność wyboru odpowiedniego ubezpieczenia. Polisy, która zabezpieczy finansowo przed skutkami nieszczęśliwego wypadku.

W zakresie NNW Indywidualnego Compensa znajduję się np.

  • zasiłek dzienny przy niezdolności do pracy lub nauki (krótkotrwałej, 100 dni) po nieszczęśliwym wypadku
  • pomoc w sytuacji, gdy wypadek wymusi zmianę kwalifikacji zawodowych (np. zwrot kosztów szkoleń)

Więcej na temat ubezpieczenia NNW, dla przedsiębiorców i nie tylko, w artykule: https://www.compensa.pl/blog/166/co-obejmuje-ubezpieczenie-nnw-indywidualne-pytania-i-odpowiedzi.

Artykuł sponsorowany

Łóżko kontynentalne co to? Wyjaśniamy, czym różni się od tradycyjnego

FCG

Jako zespół redakcyjny z pasją do tematów takich jak biznes, finanse, dom, technologia, motoryzacja, lifestyle i zdrowie, z radością dzielimy się naszą wiedzą z czytelnikami. Naszym celem jest upraszczanie złożonych zagadnień, aby uczynić je przystępnymi i zrozumiałymi dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?