Dom i wnętrze

Szukasz wielofunkcyjnego piekarnika? Sprawdź czy posiada te funkcje!

Szukasz wielofunkcyjnego piekarnika? Sprawdź czy posiada te funkcje!

Piekarnik to jeden z podstawowych sprzętów w kuchni. Niektórzy używają go jedynie do pieczenia mięs i przygotowywania prostych zapiekanek, inni wypiekają w nich bułki, chleby oraz pyszne ciasta. Bez względu na to, jak często się piecze i jakie potrawy się preferuje, powinno się wybrać dla siebie funkcjonalny piekarnik. Co go charakteryzuje? Oto funkcje, które powinien posiadać nowoczesny piekarnik.

  1. Intuicyjny panel dotykowy
  2. Niezależne komory pieczenia
  3. Urządzenia 3w1

Nowoczesne piekarniki od Solgaz to urządzenia, które dają wiele możliwości. Dzięki nim można przyrządzać jeszcze smaczniejsze i efektowniejsze potrawy, dbając jednocześnie o ich walory odżywcze. Funkcjonalny piekarnik przydaje się nie tylko osobom, które pieką na co dzień i sporo gotują, gdyż jest równie praktyczny dla użytkowników, którzy wykorzystują go sporadycznie. Dowiedz się więcej o funkcjach w nowoczesnych piekarnikach.

Intuicyjny panel dotykowy

Nowoczesne piekarniki od Solgaz posiadają rozbudowane, lecz intuicyjne panele sterowania. Są to panele dotykowe, które uruchamia się za pomocą dotknięcia palcem. Prosta obsługa sprawia, że w pełni poznaje się funkcje urządzenia już po kilku użyciach. Panel ułatwia ustawianie pożądanej temperatury pieczenia, uruchamianie różnych trybów oraz korzystanie z samoczyszczenia. Dzięki temu użytkownik nie musi przez wiele godzin studiować skomplikowanej instrukcji.

Intuicyjny panel dotykowy ma również inną zaletę. Brak pokręteł i wystających przycisków sprawia, że czyszczenie obudowy piekarnika jest łatwiejsze. Gładka powierzchnia wymaga jedynie przecierania wilgotną szmatką z łagodnym detergentem, a piekarnik zawsze będzie lśnił czystością. Takie rozwiązanie sprawia, że nowoczesne urządzenia od Solgaz dobrze sprawdzają się nawet w aneksach kuchennych, w których wszystkie sprzęty i meble są na widoku gości. 

Niezależne komory pieczenia

Jedną z najciekawszych funkcji w nowoczesnych piekarnikach od Solgaz możliwe jest korzystanie z dwóch niezależnych komór pieczenia. Specjalna półka rozdziela piekarnik na dwie osobne części, w których można ustawić różne temperatury i programy pieczenia. Przykładowo, w górnej komorze można suszyć bezy w temperaturze 100 stopni, a w dolnej piec mięso na obiad. Takie rozwiązanie sprawia, że piekarnik staje się wielofunkcyjnym urządzeniem, które zmniejsza liczbę ograniczeń w kuchni. Taki sprzęt sprawdzi się doskonale w małej kuchni, gdzie użytkownikom brakuje miejsca na inne sprzęty.

Niezależne komory pieczenia równie dobrze służą jako jeden duży piekarnik. Po wyjęciu półki, powstaje pojemna komora, w której zmieści się bez trudu nawet kilkukilogramowa pieczeń. Dodatkowo duża komora umożliwia upieczenie wysokich biszkoptów i różnych potraw, które wymagają umieszczenia w dużym naczyniu.

Urządzenia 3w1

Jedną z ciekawszych propozycji są obecnie piekarniki 3w1. Ich funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do pieczenia. Można używać ich do rozmrażania i odgrzewania potraw podobnie jak mikrofalówki. Ponadto piekarniki 3w1 posiadają funkcję gotowania na parze, która umożliwia przyrządzanie zdrowych dań, pełnych witamin i składników mineralnych. Gotowanie na parze jest szczególnie polecane osobom, które z różnych przyczyn stosują lekkostrawną i niskokaloryczną dietę. 

Piekarniki Solgaz 3w1 pozwalają oszczędzić przestrzeń w małej kuchni. Dzięki nim jedno urządzenie zastępuje kilka innych sprzętów, co sprawia, że nawet ciasna kuchnia w bloku staje się w pełni funkcjonalna i przystosowana do potrzeb dużej rodziny. Docenią to zwłaszcza rodzice, którzy chcą przyrządzać zdrowe posiłki dla wszystkich domowników.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.