FCG

Naturalny blask włosów
Zdrowie i Uroda

Naturalny blask włosów – jak odżywić włosy, by wyglądały rewelacyjnie?

Każdego dnia nasze włosy narażone są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Codziennie używamy suszarek do włosów, lokówek i prostownic. Odbarwiamy je, poddajemy koloryzacji, a czasem robimy trwałą ondulację. W efekcie włosy stają się łamliwe, przesuszone i wymagają gruntownej regeneracji.

Czy odżywki do włosów i szampony odżywcze rzeczywiście są w stanie przywrócić włosom naturalny blask?

Czasami, gdy patrzymy w lustro, nie możemy uwierzyć w to, co widzimy. Włosy, o które przecież dbamy na co dzień, wyglądają fatalnie. To prawda, że często nie zastanawiamy się nawet nad tym, czy kolejna koloryzacja rzeczywiście jest im potrzebna. Po prostu podoba nam się nowy kolor, zakochałyśmy się w niezwykłych pasemkach, albo potrzebujemy zwykłej odmiany. Podobnie jest ze stylizacją włosów. Co rano pośpiesznie suszymy włosy suszarką albo sięgamy po prostownicę, by nie pozostała na nich ani jedna fala. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie włosy wręcz błagają o ratunek. Na szczęście z pomocą przychodzą szampony odżywcze i odżywki do włosów. Avon proponuje ich całą gamę, więc wystarczy zorientować się, po jakie produkty warto sięgać i jak ich używać.

Odżywki do włosów – jak wybierać?

W ofercie różnych marek kosmetycznych znajdziemy mnóstwo odżywek do włosów i naprawdę można się zagubić wśród nich. To właśnie one są w stanie sprawić, że włosy odzyskają swój blask i dobrą kondycję. Okazuje się, że wybór odpowiedniego produktu jest naprawdę trudny, ale i z tym można sobie poradzić.

Pierwszym krokiem jest obiektywna ocena stanu włosów. Jeśli te są bardzo słabe, cienkie i na dodatek łamliwe, to najlepiej wybierać proteinowe odżywki do włosów. W składzie tych preparatów znajdują się proteiny owsa, jedwabiu, mleka lub ryżu. Odżywki te powinny być stosowane na zmianę z innymi, na przykład z odżywkami nawilżającymi, bo nadmiar protein też nie jest wskazany dla włosów. W przypadku ich zbyt dużej ilości włosy mogą stać się szorstkie i sztywne.

Z kolei odżywki emolientowe przeznaczone są do włosów suchych i podatnych na uszkodzenia. Zawierają one najczęściej oleje mineralne i roślinne, na przykład takie jak olej arganowy, jojoba czy masło shea. W tego rodzaju odżywkach często stosowane są też silikony.

Trzeci rodzaj odżywek to te o bardzo silnym działaniu nawilżającym. Polecane są one do włosów wręcz przesuszonych, farbowanych i zmęczonych innymi wymagającymi zabiegami stylizacyjnymi. W ich składzie najczęściej występuje gliceryna, kwas hialuronowy, pentanol lub aloes.

Szampony odżywcze

Nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu, by na włosy aplikować odżywkę. W takich chwilach warto przynajmniej stosować szampony odżywcze, które są produktem 2 w 1 i łączą w sobie funkcję szamponu i odżywki. Mają one znacznie bogatszy skład niż zwykłe produkty. Są bardziej nasycone składnikami aktywnymi, które mają dobroczynny wpływ na kondycję włosów. Warto szukać szamponów odżywczych, które w składzie mają proteiny, wyciągi i olejki roślinne.

Dlaczego warto stosować odżywki i szampony odżywcze?

Szampony odżywcze i odżywki są włosom niezbędne. Włosy wyglądają znacznie lepiej już po pierwszym zastosowaniu odżywki. Stają się miękkie i gładkie, a nawet nieco błyszczące. Przy regularnym stosowaniu dobrze dobranych preparatów włosy znakomicie się regenerują i powraca ich dobra kondycja. Odżywki wzmacniają cebulki włosowe i przywracają prawidłową strukturę włosów. Powraca także naturalny ich blask.

Używanie odżywek do włosów wymaga stosowania się do zaleceń producenta. Produkty te mają często dość ciężką i tłustą konsystencję. Nałożenie zbyt dużej ilości na włosy lub niedokładne spłukanie, o ile jest to odżywka do spłukiwania, może być przyczyną znacznie gorszego stanu włosów. Zbyt mocno obciążone wówczas włosy będą wyglądać tak, jakby były po prostu przetłuszczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *