pellet
Komputery i Technologia

Jaki kocioł na pellet? Moc prawdę Ci powie

Normy emisji zanieczyszczeń i energooszczędności, które w ostatnich latach nałożyła na europejczyków UE, bywają w wielu przypadkach bardzo rygorystyczne i zaskakujące. Otóż nie każdego stać na to, by inwestować w innowacyjne urządzenia pozwalające na ograniczenie produkcji smogu. Doskonałym przykładem są między innymi obiekty i nieruchomości usytuowane w niewielkich wsiach, gdzie mieszkańcy swoje domy budowali kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu zmienili stosunkowo niewiele.

Gdy jednak nie ma innego wyjścia i remont połączony z modernizacją jest nieubłagany, trzeba wybrać sprzęt odpowiadający potrzebom danej nieruchomości. Co to znaczy w praktyce? Musisz dostosować piec i jego moc do metrażu. Warto zatem zastanowić się nad tym, który model będzie najlepszy. Odpowiedzmy zatem na pytanie:Jaki kocioł na pellet? Skoro do dyspozycji masz wiele interesujących konstrukcji, warto być świadomym klientem, który zna dostępne możliwości.

Jak dopasować moc do obiektu?

Jeśli posiadasz dwupiętrowy dom o łącznej powierzchni 300 m2, inwestycja w kocioł na pellet o mocy 10 kW nie jest najlepszym pomysłem. Jest to zbyt słabe urządzenie, by poradzić sobie z taką powierzchnią. Zostało ono przystosowane do ok. 100-150 m2. Z kolei zamontowanie kotła 30 kW przy 100 m2, nie ma sensu, ponieważ nie wykorzystasz nawet połowy jego potencjału. Chcąc znaleźć odpowiedź, sięgnij po określony model spełniający Twoje indywidualne wymagania, gdyż każda moc przypisana jest to określonego metrażu.

Czy teraz masz pewność, jaki kocioł na pellet? Wydaje nam się, że warto jeszcze rozważyć opcje z dodatkowym wyposażeniem maksymalizującym komfort eksploatacji.

Dodatki i bardziej zaawansowany system

Załóżmy, że kwestia mocy jest już za nami. Można więc z czystym sumieniem powiedzieć, że najtrudniejsze zadanie zostało zrealizowane sukcesem. Pojawia się jednak aspekt innowacyjności kotła. Czy warto inwestować w konstrukcje z podajnikiem i zaawansowanym systemem operacyjnym? Oczywiście, że tak!

Wiesz już, jaki kocioł na pellet? Nie zapominaj, że w razie wątpliwości możesz skonsultować swoje decyzje ze specjalistami, którzy odpowiedzą na Twoje pytania lub wątpliwości. Eksperci na podstawie udzielonych im informacji odnośnie rodzaju budynku i metrażu, pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Jest to zatem ogromne ułatwienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *