Biznes i Finanse

Najlepszy kurier w Polsce – kto jest w czołówce?

Wybór kuriera do wysyłki przesyłki nie jest wcale łatwy. Mamy bardzo duży wybór i wiele kuszących ofert. Jak znaleźć tę właściwą opcję, która zadowoli nas na każdym etapie dostawy? Przesyłki kurierskie są w Polsce na wysokim poziomie, jednak są tutaj lepsi i gorsi. Przy wyborze odpowiedniego kuriera bierze się pod uwagę kilka czynników. Najważniejsze z nich to szybkość dostawy, cena oraz jakość pełnionych usług. Który kurier jest najlepszy w Polsce?

Jak znaleźć najlepszego kuriera?

Najważniejsza kwestią, jaka świadczy o jakości firmy, jest jej opinia. Najczęściej wyraża się ją, a także znajduje, w Internecie. To tutaj na różnych forach oraz w przeprowadzonych badaniach można przeczytać o każdym aspekcie działalności kurierów. Najlepiej korzystać z zaufanych źródeł, z których zaciągnięte informacje są na pewno rzetelne i prawdziwe. Oprócz sprawdzenia opinii na temat tego, jak działają kurierzy, powinniśmy także zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oczywiście cena, jednak nie dla wszystkich to kluczowy argument przemawiający za wyborem danej opcji. Istotniejsza kwestia to forma dostawy i oczekiwanie na przesyłkę kurierską. Co więc najlepiej wybrać?

Jaka forma dostawy jest najlepsza?

Przesyłka kurierska może być dostarczona w różne miejsca. Do domu, punktu odbioru lub – paczkomatu. Według badania wśród Internautów to właśnie ta ostatnia opcja jest najlepsza! Wybiera ją aż 80% ankietowanych. Paczkomat to połączenie wygody, szybkie dostawy i przystępnej ceny. Czyż taka mieszanka nie jest najlepsza? Druga opcja wybierana przez ankietowanych to dostawa kurierem do domu lub pracy. Dość dużo internautów wskazało także na dostawę pocztą do domu lub pracy – 41%.  Procenty jasno pokazują, jaka forma dostawy jest najlepsza w Polsce. Jednak co z ogólnym stwierdzeniem, czyli kto zasługuje na miano „najlepszy kurier”?

Jaka firma kurierska jest najlepsza?

We wspomnianej wcześniej ankiecie zostało także zbadane podejście klientów do różnych firm kurierskich. Zostali zapytani o jakość, udogodnienia i ogólne odczucia względem marki. Ciekawy wynik dało badanie świadomości spontanicznej. Czym ona jest? Chodzi tu o podanie nazwy marki bez wskazania jej przez ankietera. Świadczy to o dużej rozpoznawalności i dobrym skojarzeniu firmy z usługą. Zaskakujący wynik pokazał, że z trzech dużych firm kurierskich tylko jedna zaliczyła wzrost świadomości spontanicznej wśród badanej grupy. Był to właśnie kurier InPost. Przesyłka kurierska w tej firmie coraz bardziej zapowiada się być najlepszą na rynku.

Wybierz sprawdzonego kuriera w Polsce

Badania jasno pokazały, kogo można nazwać „najlepszy kurier”. Warto sprawdzić całość wyników i dowiedzieć się jeszcze więcej na temat firm kurierskich działających w Polsce. Będziemy mogli na tej podstawie samodzielnie zadecydować, gdzie najlepiej nadać paczkę. Przesyłki kurierskie okrążają cały świat, przez 24h na dobę są transportowane i dostarczane. Być liderem w tym całym logistycznym zamęcie to prawdziwy sukces w naszym kraju! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *