Dom i wnętrze

Kiedy potrzebne są majtki dla psa?

Kiedy potrzebne są majtki dla psa?

Właściciele psów kupują swoim zwierzakom różne akcesoria. Mają one zapewnić komfort nie tylko ich czworonożnym pupilom, ale jednocześnie im samym. Jednym z takich produktów są majtki dla psa. Mają one szerokie zastosowanie i unikalne właściwości. Kiedy warto z nich skorzystać? Jaki model wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Majtki dla psów z problemami

Majtki dla psa kupuje się przede wszystkim wtedy, gdy nasz czworonożny przyjaciel boryka się z określonymi problemami zdrowotnymi. Bielizna będzie chociażby pełniła funkcję ochronną po operacji. Zapobiegnie na przykład zabrudzeniu rany po kastracji. Pies nie będzie też mógł wylizać sobie szwów w zasłoniętej majtkami okolicy. Majtki dla psa mogą nadto rozwiązać problem nietrzymania moczu. Na to schorzenie cierpią przede wszystkim czworonożni seniorzy. Warto jednak zweryfikować u weterynarza, czy nietrzymanie moczu nie ma innej niż starość przyczyny. Czasem może oznaczać również cukrzycę albo zapalenie nerek. Oczywiście majtki dla psa oraz dla suczki różnią się przy tym budową, dostosowaną do budowy anatomicznej zwierzaka. Można też kupić modele w różnym rozmiarze.

Majtki dla suczek w okresie cieczki

Majtki dla psa bardzo przydają się też w okresie cieczki. To okres płodności suczki, trwający mniej więcej trzy tygodnie w ciągu roku. Poza charakterystycznym zachowaniem suczek, cieczka objawia się krwistą wydzieliną z dróg rodnych. Psy zostawiają niestety ślady na powierzchniach, na których siedzą, w tym na podłodze, kanapie oraz innych meblach. Rozwiązaniem tego problemu może być oczywiście sterylizacja. Zanim do niej dojdzie albo w przypadkach gdy nie można suczki poddać zabiegowi, świetnie sprawdzą się natomiast majtki dla psa. Wybierając odpowiedni model należy pamiętać, by był stworzony z przewiewnych i wygodnych materiałów. Majtki nie mogą psa uwierać lub obcierać, ponieważ nie będzie chciał ich nosić. Majtki należy nadto regularnie zmieniać. Niektóre modele zostały wyposażone w specjalne, wymienne wkładki higieniczne.

Jak nauczyć psa noszenia majtek?

Oczywiście nie każdy pupil chce nosić majtki dla psa. Naukę chodzenia w nich należy przeprowadzać stopniowo – krok po kroku. Trzeba zacząć od założenia ich na kilka minut, a potem stopniowo wydłużać czas noszenia. Dodatkowo warto nagrodzić psa za cierpliwość i „zrozumienie”, dając mu jakiś smakołyk. Z czasem pies nie będzie stawiał oporu i pokornie da się ubrać w majtki. Ostatecznie prawdopodobnie przestanie zauważać, że w ogóle ma je na sobie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.