FCG

Biznes i Finanse

Czyściwa przemysłowe – jakie wybrać?

Czyściwa przemysłowe to artykuły higieniczne, które mają swoje zastosowanie w wielu branżach. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z rozlanymi cieczami, zabrudzeniami oraz koniecznością zachowania wysokiego poziomu higieny na stanowisku pracy. Czyściwa przemysłowe z celulozy i włókniny są niezbędnym wyposażeniem pracowników z branży przemysłowej i motoryzacyjnej, służby zdrowia oraz gastronomii. Jak wybrać odpowiednie czyściwo dla swojego przedsiębiorstwa?

Czyściwa papierowe 

Czyściwa papierowe wykonane są z wysokiej jakości celulozy i od tego materiału przyjmują także swoją nazwę – celulozowe. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i chłonnością, dlatego sprawdzą się w miejscach, gdzie konieczne jest ścieranie rozlanych cieczy oraz innych substancji, takich jak smary, czy farby. Skutecznie usuwają zabrudzenia. Polecane są do wycierania powierzchni i narzędzi oraz do polerowania. 

Czyściwa przemysłowe włókninowe

Czyściwa włókninowe najczęściej wykonane są z mieszanki celulozy i poliestru, charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Polecane są do czyszczenia powierzchni i narzędzi. Niepylące czyściwa włókninowe dobrze się sprawdzą w miejscach,w których podczas czyszczenia i sprzątania musi być zachowana wyjątkowa sterylność, ponieważ pyłki mogłyby zanieczyścić delikatne części maszyn produkcyjnych. 

Dlaczego czyściwo przemysłowe? 

Dlaczego warto zaopatrzyć swoje przedsiębiorstwo w czyściwa przemysłowe? 

Produktem, który był używany w przemyśle i służbie zdrowia przed pojawieniem się jednorazowych czyściw były bawełniane szmatki, które trzeba było często prać. Jednorazowe czyściwa przemysłowe to produkt ekonomiczny i higieniczny. Dzięki dedykowanym dozownikom, stojakom i wiaderkom mogą zostać umieszczone w obszarze roboczym, gdzie są najbardziej potrzebne. Czyściwa przemysłowe posiadają perforację, a dozowniki część tnącą, dzięki czemu można kontrolować zużycie produktu. 

Dzięki umieszczeniu czyściw w dozownikach możemy zachować odpowiedni poziom higieny na stanowisku pracy – pracownicy mają kontakt tylko z fragmentem produktu, który będzie przez nich używany. 

Jak używać czyściw przemysłowych? 

W zależności od rodzaju branży i wykonywanego stanowiska należy dobrać odpowiedni rodzaj czyściwa. Dla służby zdrowia polecane jest czyściwo celulozowe, a do gastronomii należy wybrać dodatkowo takie, które jest zgodne z wytycznymi HACCP. W warsztatach samochodowych sprawdzi się czyściwo włókninowe, dzięki którym z łatwością można wytrzeć nawet trudne do usunięcia plamy ze smarów i olejów. 

Czyściwa celulozowe i włókninowe można używać na sucho, zmoczone wodą a także przy użyciu środków czystości i rozpuszczalników. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *