Strona główna
Biznes i Finanse
Tutaj jesteś
Biznes i Finanse Jak rozpocząć współpracę z firmą faktoringową

Jak rozpocząć współpracę z firmą faktoringową?

Data publikacji 22 listopada 2022


Potrzebujesz finansowania, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? W tym artykule wyjaśnimy krok po kroku, jak rozpocząć współpracę z firmą faktoringową, aby zadbać o płynność finansową Twojej firmy i uchronić się przed negatywnymi skutkami zatorów płatniczych. 

Krok 1: sprawdź, czy faktoring jest tym, czego potrzebujesz

Jeżeli potrzebujesz finansowania dla Twojego przedsiębiorstwa, z pewnością słyszałeś już o kredytach i pożyczkach dla firm. Wiele firm z sukcesem korzysta z rozwiązań proponowanych przez banki i pożyczkodawców, jednak nie zawsze ta oferta jest wystarczająca. 

Dla firm, które oczekują większej elastyczności, lepszego dopasowania usługi do własnych potrzeb, a przede wszystkim błyskawicznej realizacji, najlepszym wyborem będzie właśnie faktoring. Dostęp do finansowania w faktoringu jest łatwiejszy niż w przypadku kredytów bankowych, realizacja szybsza, a koszty transparentne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o faktoringu? Czytaj dalej tutaj: https://pragmago.pl/porada/faktoring/

Krok 2: wybierz odpowiedni rodzaj faktoringu

Skoro już wiemy, że faktoring może być właśnie tym, czego szukasz dla Twojej firmy, sprawdźmy, który wariant jest najbardziej odpowiedni do sytuacji.

Faktoring pełny to usługa, w ramach której przedsiębiorca sprzedaje faktury, a ryzyko niewypłacalności kontrahenta przejmuje faktor. To dodatkowe zabezpieczenie dla przedsiębiorcy ma swoją cenę, jednak w zamian gwarantuje spokój ducha. 

Inną odmianą jest faktoring niepełny zwany także faktoringiem z regresem. W tym wariancie firma faktoringowa nie przejmuje ryzyka niewypłacalności, a więc przedsiębiorca będzie musiał zapłacić należność, jeżeli jego kontrahent nie będzie mógł tego uczynić. 

To dwa podstawowe warianty faktoringu, ale oprócz tego możesz także skorzystać z faktoringu tajnego (cichego), dzięki któremu ukryjesz fakt sprzedaży faktury przed kontrahentem, a także z faktoringu międzynarodowego, w ramach którego sfinansujesz faktury będące wynikiem interesów prowadzonych przez Twoją firmę za granicą.

Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy chcesz zawierać umowę faktoringową, możesz wybrać finansowanie faktur – to usługa umożliwiająca pozyskiwanie środków pochodzących z faktur w momencie wystąpienia takiej potrzeby – jednorazowo lub od czasu do czasu. Pamiętaj jednak, że jeżeli chcesz skorzystać z finansowania faktur, każdy dokument zgłoszony do finansowania będzie wymagał złożenia osobnego wniosku.

Krok 3: odwiedź stronę faktora i złóż wniosek

Wejdź na stronę PragmaGO, przejdź do zakładki “faktoring online” i złóż wniosek – to nic trudnego, całość zajmie Ci zaledwie kilka minut. Proces jest maksymalnie uproszczony i faktycznie od początku do końca dostępny online. 

Nie musisz wychodzić z domu, stać w kolejkach ani nawet załatwiać finansowania w godzinach pracy faktora. Po prostu odwiedzasz stronę internetową w dowolnym miejscu i czasie, wybierasz kwotę finansowania, jaka jest potrzebna Twojej firmie, zgłaszasz listę odbiorców i czekasz na weryfikację. 

Krok 4: zaakceptuj warunki i uruchom finansowanie

Po tym, jak otrzymasz pozytywną decyzję, wystarczy jedynie zaakceptowanie warunków finansowania i podpisanie umowy. Dokument możesz oczywiście podpisać podpisem elektronicznym, dzięki czemu zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu i będziesz mógł cieszyć się dostępem do finansowania od razu!

Faktoring – prostota i korzyści

Zatory płatnicze nie muszą stanowić przeszkody – dzięki finansowaniu z użyciem faktoringu możesz w kilka godzin zapewnić swojej firmie płynność finansową i ustabilizować sytuację. Faktoring oferuje prosty i szybki proces – możesz zgłosić swoje faktury do finansowania już dziś, nawet jeśli dopiero zostały wystawione!

Kultura zgłaszania nieprawidłowości w firmie

FCG

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?