Dom i wnętrze

Jak niedrogo umeblować łazienkę?

Najnowocześniejsze technologie, niegdyś spotykane wyłącznie na światowej sławy targach wnętrzarskich, dziś przenoszą się do domów zwykłych ludzi i znakomicie się w nich odnajdują. Modernistyczne rozwiązania podwyższają funkcjonalność wnętrz. Ale doceniane są przede wszystkim za swój ekonomiczny charakter. Pozwalają na sporą oszczędność! Dzięki nim nawet perfekcyjna łazienka zostaje utworzona przy minimalnym nakładzie finansowym. Sekretem jest wykorzystanie właściwych materiałów i podzielenie pomieszczenia na kilka oddzielnych części, z których każda będzie odgrywać inną rolę.

Postaw na minimalizm

Popularyzacja stylu minimalistycznego pozwoliła na tworzenie modnych aranżacji w bardzo przystępnej cenie. Na łazienkowych ścianach coraz rzadziej umieszcza się klasyczne kafelki. Pojedyncza płytka naturalnego surowca, wykonana chociażby z pięknej odmiany kamienia, potrafi kosztować ponad sto złotych, więc wyłożenie wszystkich ścian takim materiałem skutkowałoby wydatkiem rzędu paru tysięcy. A jest to tylko niewielki szczegół wpływający na wizerunek łazienki, którą trzeba jeszcze uzupełnić podstawowymi urządzeniami sanitarnymi, odpornymi na zawilgocenie meblami, źródłami światła i dodatkowymi ozdobami. Zamiast więc wykładać ściany klasyczną ceramiką, ekonomiczniej będzie pomalować je… zwykłą farbą! Lateksowa emulsja równomiernie pokryje każdy tynk, nie pozostawiając na swojej powierzchni żadnych prześwitów. Wykazuje się również wysoką odpornością na działanie wody, dlatego nie trzeba obawiać się o to, że jej zalanie doprowadzi do powstania trwałych i niedających się usunąć plam.

Jak niedrogo umeblować łazienkę?

Jak niedrogo umeblować łazienkę?Ściany są jednak tylko tłem dla całej aranżacji. Jej końcowy wizerunek zależeć będzie od rodzaju poszczególnych elementów wyposażenia. A to ceramika łazienkowa potrafi kosztować niestety najwięcej. Gdyby jednak tak przyjrzeć się jej z bliska, można by było dojść do wniosku, że sedes kosztujący kilkanaście tysięcy złotych nie różni się praktycznie niczym od sanitariów kosztujących zaledwie kilka stówek. Czy warto przepłacać? Raczej nie, zwłaszcza jeżeli komuś zależy wyłącznie na dobrym wyglądzie wnętrza. Równie dobrze można go bowiem uzyskać z pomocą odpowiednich dodatków. Czasem jeden niepozorny detal potrafi zrobić ogromną różnicę. W nowoczesnych projektach łazienek wykorzystuje się efektowne działanie samego światła – klasyczne i minimalistyczne plafony zastępuje się kryształowymi żyrandolami, których diamentowe sople okazale odbijają padające światło. To urocza propozycja dla klasycznych łazienek, w których szyk i elegancja powinny grać pierwsze skrzypce. W nowocześniejszych aranżacjach można natomiast wykorzystać modne kinkiety uformowane na kształt geometrycznych kuli.

 

Niezależnie od wielkości posiadanych funduszy każdy jest w stanie przygotować w domu łazienkę swoich marzeń. Czasem wystarczy mieć na nią dobry pomysł – koszt jego realizacji zależeć będzie już od jakości zastosowanych urządzeń, dodatków i materiałów. Warto też przyjrzeć się produktom używanym. Potrafią być równie dobre jak te nowe, a są dwukrotnie tańsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *