FCG

Bezpieczne farbowanie włosów
Zdrowie i Uroda

Bezpieczne farbowanie włosów

Jeszcze do niedawna spora grupa fryzjerów uważała, że farbowanie włosów przynosi więcej szkód niżeli pożytku. Trudno się z nimi nie zgodzić. Same kobiety obawiają się skutków ubocznych wywoływanych przez zbyt częste korzystanie z produktów koloryzujących. Chcą się zmieniać i nieraz wręcz potrzebują totalnej metamorfozy, którą najłatwiej jest uzyskać poprzez nowy odcień włosów. Ale jednak mają spore wątpliwości co do tego, czy ta metoda jest dla nich tak całkowicie bezpieczna. Farbowanie można natomiast przeprowadzić w zupełnie nieszkodliwy sposób. Wystarczy się tego nauczyć i wprowadzić nowy plan w życie.

Bezpieczne farbowanie włosów

Bezpieczne farbowanie włosówJeżeli koloryzacja ma zostać przeprowadzona w sposób bezpieczny i bez żadnych negatywnych skutków dla struktury włosów, należy skoncentrować się na wyborze odpowiedniego produktu koloryzacyjnego. Od jego jakości zależeć będzie jakość i efektywność zabiegu. Tanie farby, kosztujące od kilku do maksymalnie dziesięciu złotych, które można dostać w każdej drogerii, supermarkecie czy nawet kiosku, nie są zbyt dobrym wyborem, ponieważ zawierają ogromną ilość szkodliwych substancji.

Na ogół na pierwszym miejscu w ich składzie występuje aceton, który wysusza i osłabia pasma. Wszelkie jego pochodne działają bardzo podobnie, dlatego ich też należy unikać, szukając farb jak najbardziej naturalnych. To nieprawda, że są one drogie czy trudno dostępne. Świetnym przykładem bezpiecznego i doskonale działającego produktu koloryzacyjnego jest chociażby henna, którą na ten moment można kupić w wielu sklepach kosmetycznych i to za cenę kilkunastu złotych. W żadnym wypadku nie zaszkodzi ona włosom. Może nawet poprawić ich wygląd – wzmacniając je i zapewniając im piękny blask oraz głęboki kolor.

Preparaty do koloryzacji włosów

Producenci produktów do koloryzacji włosów coraz śmielej uzupełniają swoje wyroby naturalnymi substancjami. Dodają do nich różnego rodzaju olejki. Łączą standardowe receptury farb z oleistymi substancjami, które nie obniżają efektu koloryzacyjnego, a za to wykazują się właściwościami pielęgnacyjnymi. Cudownie odżywiają nawet mocno zniszczone, rozdwajające się włosy. Gwarantują im zdrowy i naturalny wygląd. Udoskonalona formuła zapewnia wielowymiarowe efekty, bo tuż po koloryzacji włosy nie tylko nabierają nowej barwy, ale przy okazji prezentują się lepiej niż przed farbowaniem – to prawdziwy ewenement i cud nowoczesnej kosmetologii! Warto też wspomnieć, że cena farb uzupełnianych olejkami nie jest wcale wyższa od ceny standardowych produktów. Kupować trzeba z głową. W przeciwnym wypadku łatwo można się dać nabrać i wydać pieniądze na coś, co w ogóle nie będzie tego warte.

Jak zaplanować koloryzację włosów?

Bezpieczną koloryzację należy również odpowiednio zaplanować. Przed zastosowaniem nawet najlepszego i najdroższego produktu konieczne jest przeprowadzenie testu alergicznego. Jak go wykonać? Niewielką ilość farby należy nałożyć na mały fragment dłoni na 24 godziny przed zaplanowanym farbowaniem. Po upływie wyznaczonego czasu należy sprawdzić, jak skóra zareagowała na konkretną substancję. Jeżeli na ciele pojawiły się plamy, zaczerwienienia lub krostki, jest to typowa reakcja alergiczna, która powinna skłonić kobietę do poszukania innego produktu. Nakładając go na skórę głowy, ryzykuje ona dużo poważniejszymi skutkami ubocznymi. Może dojść wtedy nawet do poparzenia skóry głowy, co będzie już wymagać interwencji dermatologa. Lepiej nie ryzykować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *