FCG

Komputery i Technologia

Dostawca Internetu – jak sprawdzić najlepsze pakiety z telewizją?

Obecnie telewizja łączy się z Internetem na wiele sposobów. Coraz więcej programów telewizyjnych dostępnych jest w serwisach internetowych, widzimy też coraz silniejszy wpływ wirtualnych formatów na kształtowanie telewizyjnych produkcji. Ale poza tym, co szczególnie ważne dla klientów, dostawcy usług internetowych coraz częściej proponują pakiet Internetu z telewizją. Na co zwracać uwagę przy wyborze takich pakietów?

Czy warto łączyć telewizję z Internetem?

Jest kilka powodów, dla których pakiet telewizyjny wraz z Internetem może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Pierwszy to koszty. Pakiet Internet + telewizja u jednego dostawcy usług internetowych i telewizyjnych będzie tańszy niż wykupienie obu tych usług u różnych operatorów. Często możemy też liczyć na różnego rodzaju promocje, takie jak dodatkowe paczki kanałów telewizyjnych lub dekoder z nagrywarką.

Drugi powód to wygoda – centralizacja usług sprawi, że będziemy płacić tylko jeden rachunek – u jednego operatora. Łatwiej o tym pamiętać, a w razie problemów, łatwiej skontaktować się z biurem obsługi klienta. Ale to nie wszystko.

Trzeci powód to jakość. Najlepszy dostawca Internetu będzie solidny, a przez to możemy być także spokojni o jakość usług telewizyjnych. Jeśli wybierzemy najszybszy Internet w Polsce, wiadomo, że także przesył pakietów telewizyjnych będzie świetnej jakości.

Najszybszy Internet – czyli jaki?

W tej chwili do wyboru mamy wiele różnych połączeń z Internetem. Różnią się one parametrami i sposobem podłączenia. Najszybszy Internet w Polsce to bez wątpienia Internet światłowodowy oparty na łączu symetrycznym, gdzie prędkość pobierania i wysyłania danych jest taka sama. Obecnie tego typu łącze oferuje dostawca usług INEA. Operatorzy cały czas rozbudowują infrastrukturę światłowodową – do tej pory taki Internet dostawca mógł doprowadzić do tych klientów, których mieszkania czy biura już znajdowały się w pobliżu sieci światłowodowej.

Dostawca Internetu – jak sprawdzić najlepszą ofertę z telewizją?

Jak porównać oferty Internetu z telewizją różnych operatorów? Należy zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Podstawową jest szybkość przesyłu danych. Można ją podzielić na prędkość pobierania, dzięki której pliki zapisywane są na naszym dysku, a filmy czy seriale z serwisów streamingowych odtwarzane są płynnie i w wysokiej rozdzielczości.

Drugą jest prędkość wysyłania. Przy łączach symetrycznych jest ona taka sama, co pobierania, jednak większość operatorów oferuje łącze asymetryczne, w którym parametry te różnią się. Jeśli nie jesteś pewien, jaką prędkość łącza masz obecnie w swoim domu, wykonaj test prędkości Internetu i porównaj parametry z nowym, preferowanym dostawcą. Tego typu test szybkości łącza znajdziesz na dedykowanych stronach internetowych lub w serwisie wybranego operatora.

Ważne są też ewentualne limity przesyłu danych – jeśli dużo korzystamy z Internetu, powinniśmy unikać ofert z takimi limitami. Na koniec, poza ceną, warto też zwrócić uwagę na stabilność łącza – tu po raz kolejny prym wiedzie światłowód, natomiast najsłabiej wypada zwykle Internet przesyłany drogą radiową. Pamiętaj, że Internet światłowodowy możesz wybrać w dwóch wersjach – łącze asymetryczne z różnymi prędkościami pobierania i wysyłania danych, oferowane przez popularnych dostawców, takich jak UPC, Vectra czy Netia oraz stabilne łącze symetryczne, obecnie dostępne jedynie w ofercie INEA światłowód. Dostawca usług oferuje również telewizję światłowodową z paczkami tematycznymi kanałów, opartą na bezprzewodowym dekoderze z nagrywarką i nowoczesnymi funkcjami: cofanie programu do początku oraz powrót do programu nawet sprzed 7 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *