FCG

Biznes i Finanse

Deklaracja CIT-8 – jak wypełnić ją online?

Rozliczanie podatków i pilnowanie wszelkich terminów składania deklaracji nie zawsze jest łatwe. Szczególnie teraz, w tak burzliwym okresie. Warto więc wcześniej przygotować się do rozliczenia, aby nic nas nie zaskoczyło. Dopięcie spraw na ostatni guzik i zapoznanie się ze wszelkimi zasadami obowiązującymi w państwie to podstawa. Wszystko pójdzie wtedy szybko i sprawnie. Dziś zajmiemy się deklaracją CIT-8. Jak najszybciej ją wypełnić?

Program online do deklaracji CIT-8

Jak wiadomo, najlepszym zaoszczędzeniem czasu jest załatwianie spraw przez Internet. Możemy wtedy bezpiecznie, szybko i łatwo wykonać wiele czynności, nawet na raz! Dlatego też rozliczmy deklarację CIT-8 przez Internet. Posłuży nam do tego program online – instynktowny i szybki w obsłudze. Każdy, nawet niedoświadczony człowiek, będzie potrafił się w nim odnaleźć. Jest to dużo łatwiejsze od wypełniania tradycyjnej deklaracji. E-deklaracja pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu, którego tak często nam brakuje. 

E-deklaracja CIT-8 – jak się ją wypełnia i do kiedy?

CIT-8 dotyczy podatku od osób prawnych. Deklarację należy wypełnić do 3 miesięcy od zakończenia roku podatkowego jednostki. Jeśli osoba prawna rozlicza się zgodnie z rokiem kalendarzowym, to termin mija 31 marca 2020 roku. W tym roku do tej daty deklaracja CIT-8 musi zostać wypełnione i przesłana do urzędu.

CIT to dokładnie podatek dochodowy od osób prawnych. Zwykle wynosi on 19%. Wpłaty z tytułu tego podatku dokonuje się w dwóch różnych systemach zaliczkowych: kwartalnym lub miesięcznym. Warto jednak wiedzieć, że nie dokonuje się tych płatności, jeśli wartość podatku nie przekracza 1000zł. Oczywiście osobami zwolnionymi z podatku CIT są Ci, którzy w danym roku nie uzyskiwali żadnych przychodów lub też należą do grupy nieopodatkowanej. 

cit-8

Rozliczanie e-deklaracji – czy to bezpieczne?

Jeśli decydujemy się na rozliczanie CIT-8 przez Internet, bardzo ważne jest sprawdzenie, czy wybrana strona jest bezpieczna. Sprawdźmy opinie innych użytkowników oraz posiadane certyfikaty. Możemy także skorzystać z polecenia znajomych. Jednak nawet wtedy upewnijmy się, że strona jest bezpieczna. Program online do rozliczania deklaracji CIT-8 pozwoli nam na szybkie wypełnienie, a także wysłanie odpowiednich dokumentów. Dodatkowo wiele stron oferuje dokładny opis wszystkich norm prawnych oraz instruktaż, jak poprawnie uzupełnić dane. To bardzo ważne, szczególnie dla osób nowych w świecie podatków i deklaracji. Ułatwi to stawianie naszych pierwszych kroków. 

Choć programy są z reguły łatwe i intuicyjne w obsłudze, to zawsze powinniśmy posiadać zasób wiedzy na temat wypełnianej deklaracji. Będziemy mieć wtedy pewność, że wszystko uzupełniamy poprawnie i szczegółowo. Unikniemy tym sposobem niepotrzebnych poprawek i kłopotów z zaakceptowaniem dokumentów. Pamiętajmy więc o zaznajomieniu się z obowiązującymi normami prawnymi i wszystkimi przydatnymi informacjami w kwestii podatków, a w szczególności deklaracji CIT-8. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *