Zdrowie i Uroda

Czym jest dieta 1000 kcal?

Dieta tysiąca kalorii to jedna z popularniejszych diet odchudzających. Kieruje się ją wyłącznie do osób zdrowych, których jedynym celem jest utrata zbędnych kilogramów i które chciałaby osiągnąć ten cel w jak najkrótszym czasie. Dieta 1000 kcal działa i do tego działa bardzo szybko, ale tak naprawdę są to jedyne jej zalety. Nie jest to bowiem specjalnie zdrowa metoda odchudzająca. Dietetycy raczej jej nie zalecają i zawsze ostrzegają swoich pacjentów, że ta odmiana diety w większości przypadków kończy się niestety efektem jojo.

Czym jest dieta 1000 kcal?

Dieta tysiąca kalorii składa się – jak sama jej nazwa wskazuje – z tysiąca kalorii. Taką wartość energetyczną dostarcza się organizmowi wraz z posiłkami przez cały dzień. Nie można jej przekroczyć. Zasady diety są bardzo proste. Każdego dnia człowiekowi wolno spożywać posiłki, których łączna wartość energetyczna nie będzie wyższa niżeli te tysiąc kalorii. A jest to niestety dawka bardzo mała, dlatego też sama dieta jest wyjątkowo niskokaloryczna. A czy można na niej schudnąć? Dla wielu osób to ta kwestia będzie najbardziej interesująca. Niektórzy są w stanie poświęcić naprawdę wiele, byleby tylko w końcu wygrać z nadwagą i w końcu wbić się w mniejsze spodnie lub bez żadnego wstydu pokazać się na wakacjach na plaży.

Dieta tysiąc kalorii jest więc skuteczna. Jeżeli tylko się jej przestrzega i nie dopuszcza się do żadnych wpadek (np. podjadania), można schudnąć na niej bardzo szybko – nawet do kilkunastu kilogramów w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy. Nie jest to jednak opcja zdrowa i z tego powodu niektóre osoby w żadnym wypadku nie powinny z niej korzystać. Dieta 1000 kcal będzie bardzo szkodliwa przede wszystkim dla kobiet w ciąży, dzieci oraz osób starszych. Jedynie osoby młode i zdrowe mogą ją przetestować, jeśli tylko mają na to ochotę. Więcej o dietach dowiesz się na stronie https://www.sol-lar.pl/.

Nie tylko kalorie

Dieta odchudzająca nie musi być jednak aż tak niskokaloryczna, by rzeczywiście okazała się skuteczna. Czasami wystarczy zacząć zdrowo się odżywiać i spróbować więcej się ruszać, aby już po paru tygodniach takiego działania dostrzec wyraźny spadek wagi.

wkreceni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *