Zdrowie i Uroda

Czym jest dieta 1000 kcal?

Dieta tysiąca kalorii to jedna z popularniejszych diet odchudzających. Kieruje się ją wyłącznie do osób zdrowych, których jedynym celem jest utrata zbędnych kilogramów i które chciałaby osiągnąć ten cel w jak najkrótszym czasie. Dieta 1000 kcal działa i do tego działa bardzo szybko, ale tak naprawdę są to jedyne jej zalety. Nie jest to bowiem specjalnie zdrowa metoda odchudzająca. Dietetycy raczej jej nie zalecają i zawsze ostrzegają swoich pacjentów, że ta odmiana diety w większości przypadków kończy się niestety efektem jojo.

Czym jest dieta 1000 kcal?

Dieta tysiąca kalorii składa się – jak sama jej nazwa wskazuje – z tysiąca kalorii. Taką wartość energetyczną dostarcza się organizmowi wraz z posiłkami przez cały dzień. Nie można jej przekroczyć. Zasady diety są bardzo proste. Każdego dnia człowiekowi wolno spożywać posiłki, których łączna wartość energetyczna nie będzie wyższa niżeli te tysiąc kalorii. A jest to niestety dawka bardzo mała, dlatego też sama dieta jest wyjątkowo niskokaloryczna. A czy można na niej schudnąć? Dla wielu osób to ta kwestia będzie najbardziej interesująca. Niektórzy są w stanie poświęcić naprawdę wiele, byleby tylko w końcu wygrać z nadwagą i w końcu wbić się w mniejsze spodnie lub bez żadnego wstydu pokazać się na wakacjach na plaży.

Dieta tysiąc kalorii jest więc skuteczna. Jeżeli tylko się jej przestrzega i nie dopuszcza się do żadnych wpadek (np. podjadania), można schudnąć na niej bardzo szybko – nawet do kilkunastu kilogramów w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy. Nie jest to jednak opcja zdrowa i z tego powodu niektóre osoby w żadnym wypadku nie powinny z niej korzystać. Dieta 1000 kcal będzie bardzo szkodliwa przede wszystkim dla kobiet w ciąży, dzieci oraz osób starszych. Jedynie osoby młode i zdrowe mogą ją przetestować, jeśli tylko mają na to ochotę. Więcej o dietach dowiesz się na stronie https://www.sol-lar.pl/.

Nie tylko kalorie

Dieta odchudzająca nie musi być jednak aż tak niskokaloryczna, by rzeczywiście okazała się skuteczna. Czasami wystarczy zacząć zdrowo się odżywiać i spróbować więcej się ruszać, aby już po paru tygodniach takiego działania dostrzec wyraźny spadek wagi.

wkreceni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *