Dom

Odzież robocza na budowie – o czym należy pamiętać?

Odzież robocza na budowie – o czym należy pamiętać?

Odzież robocza to bardzo istotny element wyposażenia pracowników na każdej budowie. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, o czym należy pamiętać podczas kompletowania ubrań dla pracowników.

Odzież podstawowa

Odzież robocza na budowie powinna przede wszystkim obejmować podstawowe elementy wyposażenia, które będą niezbędne dla pracowników. Wśród nich wskazuje się w szczególności długie spodnie robocze, a także bluzę roboczą lub polar w przypadku chłodniejszych dni. Jeśli prace są realizowane w dużej mierze na zewnątrz pomieszczeń to pracownik powinien zostać wyposażony również w kurtkę przeciwdeszczową, a także kurtkę ocieplaną na zimę, gdy panują niskie temperatury.

Buty robocze

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika na budowie są oczywiście specjalne buty robocze. Powinny być one trwałe oraz solidne, aby zapewniały odpowiednią ochronę dla stóp pracownika. Buty robocze powinny być wyposażone w podeszwę antypoślizgową, która zapobiega ślizganiu się na śliskich powierzchniach. Oprócz tego muszą być wyposażone w podnosek i wkładkę antyprzebiciową, która znacznie zmniejsza ryzyko przebicia się buta. Polecanym rozwiązaniem jest obuwie z nieco wyższą cholewką, ponieważ zapewnia ono nieco większy poziom ochrony.

Ochrona głowy

Pracownik budowlany podczas realizowania swoich obowiązków zawodowych powinien mieć również zapewnioną odpowiednią ochronę głowy. Obowiązkowym elementem w tym przypadku jest kask budowlany lub hełm ochronny, które zapobiegają urazom głowy. Przydatna będzie także ochrona oczu, dlatego pracownik powinien zostać wyposażony w takie elementy tak okulary lub gogle ochronne.

Ochrona rąk

Ręce pracownika także powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed ewentualnymi urazami. Dlatego warto wyposażyć pracownika w rękawice robocze skórzane lub rękawice ochronne. Przydatne mogą być także ochraniacze dłoni i nadgarstków, a także rękawice o działaniu antywibracyjnym. Dzięki nim ryzyko uszkodzeń oraz urazów dłoni będzie znacznie zminimalizowane.

Środki ochrony indywidualnej

Pracownik na budowie może być wyposażony również w inne środki ochrony indywidualnej, które w dużej mierze będą zależne od specyfiki jego pracy oraz wymagań na konkretnym stanowisku. Wśród dodatkowych środków ochronnych można wskazać między innymi takie elementy wyposażenia jak ochronniki słuchu, szelki antywibracyjne i wiele innych. Na budowie przydatna jest także kamizelka ochronna oraz inna odzież robocza Pol-Paw. Dzięki niej pracownicy są lepiej widoczni, co zapewnia im wyższy poziom bezpieczeństwa.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.