kolagen
Zdrowie i Uroda

Czy warto stosować kolagen na stawy?

Jedną z najczęstszych przypadłości wśród seniorów jest uporczywy, niesłabnący ból stawów. Dzieje się tak, gdyż z biegiem lat struktury stawowe ulegają degradacji. Można jednak temu zapobiegać stosując odpowiednie suplementy bądź preparaty, które wspomogą stawy i pozwolą cieszyć się ruchem bez bólu.

1. Czym jest kolagen?

2. Jakie są efekty niedoboru kolagenu?

3. Czy stosowanie kolagenu na stawy pomaga?

4. Jak stosować kolagen na stawy w płynie?

Niezależnie od tego, czy jesteś młody i temat ten jeszcze Cię nie dotyczy, czy już odczuwasz lekki dyskomfort związany ze stawami, warto zapoznać się ze sposobami na walkę z bólem stawów. Najbardziej skutecznym jest suplementacja kolagenu, o której więcej przeczytasz w poniższym artykule!

Czym jest kolagen?

Kolagen to jeden z najważniejszych komponentów budulcowych tkanek w organizmie człowieka. Kolagen sprawia, że skóra jest napięta oraz jędrna. Składa się z aminokwasów, takich jak hydroksyzyna, prolina, glicyna oraz hydroksyprolina. Kolagen to bardzo istotna składowa chrząstek, tkanek kości, skóry oraz ścięgien. Cenne właściwości kolagenu sprawiają, że sprawdza się jako „rusztowanie” dla ludzkiego organizmu. Nazywany jest często „białkiem młodości”. To właśnie kolagen sprawia, że skóra jest jędrna, stawy w pełni sprawne, a uszkodzenia mechaniczne i rany szybko się goją. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że z biegiem lat naturalne stężenie kolagenu spada.

Jakie są efekty niedoboru kolagenu?

Ludzki organizm może pochwalić się tym, iż występują w nim najróżniejsze typy kolagenów. Po ich zerwaniu, w tych samych miejscach powstają nowe włókna, a w odbudowie pomaga witamina C oraz miedź. Wraz z ukończeniem 25. roku życia zaburzeniu ulega naturalny proces produkcji kolagenu. Sprawia to, że widoczne stają się pierwsze oznaki starzenia się, a niedobory odczuwane są również w stawach, w pracy różnych narządów wewnętrznych oraz w jakości widzenia.

Czy stosowanie kolagenu na stawy pomaga?

Ludzka chęć pozostania jak najdłużej w jak najlepszej kondycji sprawiła, że obecnie każdy może skorzystać z zewnętrznej formy kolagenu. Przede wszystkim, kolagen występuje w naturalnej formie w chrząstkach, skórkach i szpiku, dlatego osoby, które lubią mięso, raczej nie powinny mieć problemu z jego niedoborem. Co innego, jeśli nie lubimy obgryzać kostek i nie mamy do czynienia z produktami pochodzenia zwierzęcego. W takim wypadku niezbędny będzie kolagen w proszku lub kolagen na stawy w płynie. Jest to świetna alternatywa dla naturalnego kolagenu, którą oferuje większość aptek stacjonarnych, jak i internetowych.

Badania dowodzą, że dobry kolagen na stawy poprawia metabolizm białka oraz pozytywnie wpływa na elastyczność i gęstość skóry. Ponadto, kobiety mogą zauważyć, iż zmarszczki na twarzy uległy spłyceniu, a stawy powróciły do lepszej kondycji. Suplementy na stawy zawierające kolagen pozwalają odbudować i wzmocnić struktury stawowe, a także zregenerować wszelki tkanki, które uległy uszkodzeniu. Kolagen na stawy w płynie zwiększa także wytrzymałość i elastyczność tkanek.

kolagen na stawy

Jak stosować kolagen na stawy w płynie?

Współcześnie na rynku możemy znaleźć wiele różnorodnych preparatów na stawy z kolagenem. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej sprawdzają się środki doustne. Suplementy na stawy występują w postaci płynnej, w postaci tabletek oraz saszetek do rozpuszczania. Badania wykazały jednak, że najlepszą przyswajalnością charakteryzują się suplementy w postaci płynnej. Organizm najchętniej wchłania kolagen właśnie w tej formie. Taki rodzaj suplementu oferuje firma Flexus. Regularne, minimum kilkumiesięczne stosowanie kolagenu w formie płynnej z pewnością przyniesie pożądane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *