FCG

hydrolat
Dom i wnętrze

O fenomenie na polskim rynku, czyli dlaczego warto kupić kosmetyki Phenome?

Czy można produkować kosmetyki, które w składzie nie będą zawierały wody? Brzmi co najmniej dziwnie, ale jest to możliwe! A najlepiej przekonuje o tym marka Phenome, która zastąpiła powszechnie używaną wodę specjalnymi hydrolatami!

Hydrolat zamiast wody? Czemu nie!

Wystarczy krótki spacer po drogerii czy hurtowni kosmetycznej, aby przekonać się, że wielu producentów – nawet tych najbardziej znanych i cenionych – używa do wytwarzania swoich preparatów zwykłej wody. Marka Phenome całkowicie przeciwstawiła się tej idei, zastępując ją drogocennymi hydrolatami, czyli tzw. wodami roślinnymi. Dlaczego tak zrobiła? Przede wszystkim dlatego, aby zapewnić lepsze odżywienie i skuteczniejsze nawilżenie skóry. Hydrolaty bowiem mają skład bardzo zbliżony do płynów ustrojowych człowieka, dzięki czemu lepiej przenikają do komórek skóry, czego nie można powiedzieć o zwykłej, wszystkim dobrze znanej wodzie. Wody roślinne, jakie znajdują się w produktach marki Phenome stanowią unikalną kompozycję dobroczynnych wyciągów roślinnych, olejów eterycznych i soli mineralnych. Stanowią nieocenioną dla kondycji cery bazę kosmetyczną, która zapewni jej młody, jędrny i promienny wygląd – przez wiele lat!

Natura przede wszystkim

Wiele osób może pomyśleć, że skoro marka Phenome zamieniła zwykłą wodę na hydrolaty, to skład jej kosmetyków pozostawia wiele do życzenia. Nic bardziej mylnego! To, że nie znajduje się w nich woda, nie znaczy że w jej miejscu pojawiły się jakieś sztuczne wyciągi i ekstrakty. Phenome dba, aby jej produkty były naturalne i bezpieczne – w szczególności dla osób o wrażliwej cerze. To dlatego sięga wyłącznie po ekologiczne składniki. A nad prawidłowością procesów produkcyjnych działają międzynarodowe organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne – zgoła bardziej restrykcyjne od innych, podobnie działających na rynku.

Od sprawdzonych producentów

Wysoką jakość produktów marki Phenome potwierdzają nie tylko liczne atesty i certyfikaty, ale również składniki pozyskiwane z najlepszych, ekologicznych upraw. Zaopatrując się w wysoce wyspecjalizowanych firmach surowcowych, mamy pewność, że zakupiony kosmetyk pochodzi z naturalnych składników. A zatem jego używanie jest całkowicie bezpieczne (a co za tym idzie skuteczne). Wyciągi i wody roślinne obfitujące w cenne dla zdrowia i urody kwasy tłuszczowe, a także tłoczone na zimno oleje extra virgin. Co ważne – wszystkie pochodzące z upraw, w których nie stosuje się pestycydów, herbicydów i sztucznych nawozów. Kosmetyki marki Phenome nie zawierają również ekstraktów z roślin modyfikowanych genetycznie, co dodatkowo potwierdza ich wyjątkowość. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *