FCG

Biznes i Finanse

5 narzędzi i programów, które ułatwią Ci pracę zdalną

Praca zdalna to komfortowe rozwiązanie dla wielu osób. Umożliwia nie tylko pracę w domowym zaciszu, bez konieczności dojeżdżania do biura, ale nawet z różnych miejsc na świecie. Warto jednak pamiętać, że aby praca zdalna była efektywna – wymaga szybkiego i stabilnego Internetu. Taki właśnie jest Internet światłowód. W jaki inny sposób możesz ułatwić sobie pracę w domu?

Praca zdalna w domu – czego potrzebujemy?

W czasie panującej pandemii koronawirusa liczba osób, które wykonują pracę zdalną w domu, wciąż wzrasta. Zanim sięgniemy po laptop bądź inne narzędzie, z którego będziemy korzystać, warto się zastanowić nad dostosowaniem przestrzeni i sprzętu, dzięki którym będziemy czuli się komfortowo i bez problemu skupimy się na powierzonych nam zadaniach.

Wybór sprzętu do pracy zdalnej

Wiele osób odeszło od pracy na komputerach stacjonarnych na rzecz laptopów, które zwiększają naszą mobilność i mogą z powodzeniem zastąpić desktopy. By nasza praca z domu stała się bardziej efektywna, możemy wyposażyć nasze miejsce pracy – domowe biuro – np. w wygodny fotel biurowy, w trosce o nasz kręgosłup oraz dodatkowy monitor by uniknąć bólu karku oraz przeciążenia wzroku. Posiadanie dwóch monitorów do pracy jest praktyczne, szczególnie dla osób, które korzystają
z programów graficznych, czy tworzą teksty. Oczywiście niezbędny do wykonywania pracy zdalnej jest Internet. Najlepszy będzie światłowód symetryczny, ponieważ to stabilne łącze o wysokiej przepustowości, a także o tej samej  prędkości wysyłania i  pobierania danych.

Internet światłowód – szybki Internet to komfort pracy zdalnej

Wygoda pracy zdalnej opiera się przede wszystkim na dobrym łączu internetowym. Wideokonferencje to teraz nasza codzienność, a jakość połączenia wpływa na nastroje i odbiór uczestników spotkań. To właśnie niezawodne połączenie z siecią, w tym z serwerami wewnętrznymi i zasobami znajdującymi się w chmurze, zapewnia wysoką jakość komunikacji. Internet światłowód znacznie też usprawnia pracę, ponieważ zapewnia szybkie przesyłanie plików o różnej wielkości. Internet światłowód to obecnie najwydajniejsza i najnowocześniejsza technologia dostarczania Internetu, ale także telewizji i innych danych. Dzięki światłowodowi INEA mamy możliwość korzystania z najszybszego Internetu w Polsce.

SpeedTest – test prędkości łącza Internetowego

Przy pomocy SpeedTest jesteśmy w stanie zmierzyć prędkość pobierania i wysyłania danych w sieci. Jak wykonać test, który może być bardzo pomocny podczas pracy zdalnej? Należy podłączyć kabel „Ethernet” do komputera, po czym wejść na stronę do pomiaru prędkości łącza i wykonać test. Taki test możemy wykonać także na urządzeniu mobilnym, np. pobierając bezpłatną aplikację INEA SpeedTest.

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi Premium

To niewielkie urządzenie wzmacnia sygnał i zapewnia Wi-Fi w całym domu. Dzięki niemu mamy Internet w każdym zakątku mieszkaniaNasze Wi-Fi nie będzie traciło na szybkości przesyłania danych, a sygnał będzie jednakowy w każdym pomieszczeniu. Niezawodne łącze Internetowe to kompan pracy zdalnej.

Programy ułatwiające pracę zdalną

Wśród najbardziej popularnych programów, które ułatwiają pracę w trybie home office znalazły się te do zarządzania projektami i zadaniami, wszelkiego rodzaju komunikatory, interaktywne kalendarze, programy do efektywnej pracy zespołowej, a także dyski zewnętrzne, które umożliwiają kontrolę nad obiegiem naszych dokumentów.

IC Project i Trello – program do zarządzania projektami i zespołowej pracy

Wciąż niesłabnącą popularnością wśród osób, które pracują zdalnie cieszy się program IC Project. To polskie narzędzie stworzone właśnie do pracy poza biurem, łączące w sobie funkcjonalności wielu programów. W IC Project można m.in bezpiecznie zarządzać projektami i zadaniami. Zaś za pomocą wbudowanego komunikatora, szybciej i sprawniej porozumiemy się ze współpracownikami.
IC Project daje też duże możliwości pod kątem pracy zespołowej.  Zaletą tego programu jest jego intuicyjność.

Kolejnym narzędziem, które chwalą sobie pracownicy zdalni jest aplikacja Trello. Co można zrobić
w tym programie? Wszystkie nasze zadania możemy podzielić na specjalne tablice, co ułatwia organizację zarówno samodzielnej, jak i zespołowej pracy. Trello przypomina też o wszystkich ważnych rzeczach do zrobienia, dając podgląd do kalendarza. Podobnie jak w przypadku IC Project, jest to proste i intuicyjne narzędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *