ekspres
Dom i wnętrze

Zakup ekspresu przelewowego – na co warto zwrócić uwagę?

Ekspres przelewowy to sprzęt, który powinien znaleźć się w kuchni każdego miłośnika kawy. W końcu picie dobrej kawy należy traktować nie tylko jako możliwość szybszego rozbudzenie się, ale też relaks i poranną przyjemność.

  1. Ekspres do kawy przelewowy – dlaczego warto?
  2. Jak działa ekspres przelewowy?
  3. Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy przelewowy?
  4. Co dokupić do ekspresów przelewowych?

W przeciwieństwie do ekspresów ciśnieniowych ekspres przelewowy można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Dodatkowo taki sprzęt zajmuje niewiele miejsca, więc sprawdzi się nawet w małej kuchni.

Ekspres do kawy przelewowy – dlaczego warto?

Jeżeli nie chcesz tracić dużych ilości czasu na przygotowywaniu kawy, ekspres przelewowy o prostej budowie na pewno spełni twoje oczekiwania. Wszystko tak naprawdę ogranicza się do wciśnięcia jednego przycisku, a dodatkowo za jednym razem można zrobić kawę dla kilku osób. Warto wspomnieć również o jej niepowtarzalnym smaku, który jest dużo lepszy niż przy zaparzaniu kawy wrzącą wodą z czajnika. Na zakup ekspresu przelewowego czasami decydują się również te osoby, które wcześniej kupiły drogi sprzęt ciśnieniowy. Nie muszą wówczas tracić czasu na to, aby każdą kawę przygotowywać osobno, tylko mogą od razu zrobić cały dzbanek. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku wizyty gości.

Jak działa ekspres przelewowy?

W ekspresie przelewowym znajduje się specjalny filtr, do którego należy wsypać zmieloną kawę. Dzięki filtrom w filiżance na pewno nie znajdą się fusy, więc picie takiego napoju będzie o wiele przyjemniejsze. Filtr może być wykonany z metalu lub papieru. Zaletą tych pierwszych jest to, że po użyciu wystarczy go przepłukać. Filtry papierowe trzeba natomiast regularnie wymieniać, co wiąże się z koniecznością ich zakupu. Nie trzeba się martwić, że wleje się za dużą lub za małą ilość wody przy przygotowywaniu kawy. W zbiorniku na wodę, który znajduje się w każdym ekspresie przelewowym, jest specjalna podziałka, na której zaznaczono maksymalną dopuszczalną ilość. Zasada działania ekspresu jest taka, że podczas przygotowywania woda gotowana jest bezpośrednio w ekspresie. Dzięki temu do dzbanka spływa świeżo zaparzona kawa, która od razu jest odpowiednio przefiltrowana. W przeciwieństwie do innych ekspresów, gdzie kawę należy od razu wypić, aby można było cieszyć się dobrą temperaturą, w przypadku tych modeli nie ma takiej konieczności. Jest to możliwe dzięki temu, że dzbanek dołączony do zestawu jest cały czas podgrzewany. Nawet jeżeli po drugą filiżankę sięgniesz dopiero za kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, wciąż będzie ona ciepła i smaczna. Nowoczesne ekspresy mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak regulacja mocy przygotowywanego napoju.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy przelewowy?

Nie oznacza to oczywiście, że trzeba od razu kupować ekspres z najwyższej półki. Jeżeli zależy ci tylko na podstawowych funkcjach, spokojnie wystarczy ekspres za kilkadziesiąt złotych. Duży wybór takich sprzętów znajdziesz w sklepie https://www.neonet.pl/ekspresy-do-kawy/przelewowe.html. Przed zakupem możesz od razu sprawdzić specyfikację i opinie, które zostały wystawione przez zweryfikowanych klientów. Przy każdym ekspresie dostępnym w ofercie znajduje się informacja, w jakim czasie zostanie wysłany do klienta. Jeżeli chcesz odebrać ekspres osobiście, możesz to zrobić w jednym z wielu sklepów na terenie całego kraju. Warto też wspomnieć o ratach zero procent, dzięki którym będziesz mógł sobie pozwolić nawet na droższy ekspres bez obciążania budżetu.

Wracając natomiast do tego, co należy sprawdzić przed zakupem, aby uniknąć nietrafionego wyboru, chodzi przede wszystkim o rodzaj filtru. Wielu klientów wybiera modele wyposażone w metalowy dzbanek. Jest on odporny na uszkodzenia, więc nawet jak spadnie z mebli, to nic się z nim nie stanie. Wyeliminuje to konieczność dokupowania nowego dzbanka, co czasami jest bardzo kłopotliwe. Większość ekspresów przelewowych pozwala przygotować kawę ze zmielonych ziaren. Dostępne są również modele, do których można wsypać całe ziarna, a wbudowany młynek zmieli je dopiero przed przygotowaniem kawy. Dzięki temu uzyskasz idealny aromat i smak. Wybierając taki ekspres, należy się jednak liczyć z większym wydatkiem. Wówczas można rozważyć skorzystanie ze wspomnianych rat 0%, dzięki czemu nie zapłaci się żadnych dodatkowych odsetek.

Co dokupić do ekspresów przelewowych?

Dobry ekspres do kawy ma w zestawie wszystko, co jest potrzebne, aby można było przygotować pyszny napój. Jeżeli jednak wybierzesz model na filtry papierowe, warto zaopatrzyć się od razu w zapas tych filtrów. Wybierając model bez wbudowanego młynka, warto rozważyć zakup młynka ręcznego lub elektrycznego, który pozwoli ci samodzielnie zmielić ziarna przed wsypaniem ich do ekspresu. Jest to lepsze rozwiązanie niż kupowanie zmielonej kawy, bo wówczas nie da się uzyskać dobrego aromatu. Ostatnią rzeczą, którą warto kupić, jest środek do odkamieniania. Jego stosowanie zwiększy żywotność urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *