Motoryzacja i Transport

Z czego wynika rosnąca popularność usługi wypożyczania samochodów?

Z czego wynika rosnąca popularność usługi wypożyczania samochodów?

Usługa wypożyczenia samochodów jest obecnie bardzo popularna. Nie mówimy tu wyłącznie o polskim rynku, ponieważ wynajem pojazdów jest równie powszechny także za granicą. Każdego roku pojawiają się nowe firmy oferujące najem krótko-, średnio- i długoterminowy. To doskonała propozycja zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z czego wynika rosnąca popularność wypożyczalni pojazdów? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

W jakim celu klienci wynajmują auta z wypożyczalni?

Powodów, dla których klienci korzystają z usług wypożyczalni samochodów, jest co najmniej kilka. Wakacyjny wyjazd w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, podróż służbowa czy konieczność codziennych dojazdów do pracy to tylko nieliczne z nich.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: W obecnych czasach każdy chce być mobilny i mieć dostęp do własnego auta. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Wynika to przede wszystkim z ograniczonych możliwości finansowych. Posiadanie własnego samochodu generuje bardzo wysokie koszty. Związane są one nie tylko z koniecznością inwestycji określonej sumy pieniędzy potrzebnej na zakup pojazdu. Po kupnie wymarzonego modelu dochodzą do tego koszty paliwa, ubezpieczenia, okresowych przeglądów oraz codziennej eksploatacji. Wypożyczenie samochodu rozwiązuje większość z tych problemów.

Wysoki komfort podróży i brak kosztów utrzymania, czyli największe zalety wynajmu aut

Duża popularność usługi wynajmu wynika przede wszystkim z licznych zalet tej formy użytkowania auta. Klienci większości wypożyczalni mogą liczyć na praktycznie nowe auta z niewielkim przebiegiem. Wszystkie pojazdy przechodzą regularne przeglądy i są badane pod kątem bezpieczeństwa, dzięki czemu najemca nie musi martwić się o komfort podróży. To świetna alternatywa dla korzystania z taksówek oraz transportu publicznego.

Bogaty wybór modeli z różnych segmentów i o różnym poziomie wyposażenia sprawia, że z usługi wynajmu może skorzystać każda osoba, bez względu na status materialny. Szeroka gama pojazdów pozwala dobrać model idealny zarówno na budżetowy wyjazd we dwoje, jak i specjalną okazję, typu ślub czy rocznica. Najemcy nie muszą przy tym martwić się o koszty związane z eksploatacją pojazdu, ponieważ jest to obowiązek właściciela auta, czyli firmy wynajmującej. Klient wypożyczalni płaci jedynie za rzeczywisty okres użytkowania samochodu. Jeśli auto nie jest Ci potrzebne na co dzień, a tylko w wyjątkowych sytuacjach, usługa wynajmu jest stworzona dla Ciebie.

O czym warto pamiętać, wybierając wypożyczalnie samochodów?

Rosnąca popularność usługi wypożyczenia pojazdów sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących średnioterminowy wynajem samochodów. To dobra wiadomość dla kierowców, ponieważ duża liczba wypożyczalni to większy wybór, a także okazja na uzyskanie atrakcyjnej ceny za wynajem. Konkurencja wymusza bowiem na wypożyczalniach wprowadzanie zniżek i rabatów, przyciągających nowych klientów.

Duża ilość wypożyczalni to istotna zaleta, która jednocześnie może stać się również wadą dla klienta. Liczba dostępnych na rynku firm wynajmujących może powodować kłopot z wyborem tej odpowiedniej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc porównać kilka wypożyczalni, co z pewnością pomoże w końcowym wyborze. W trakcie zestawiania ze sobą ofert różnych firm należy zwracać uwagę na bogactwo dostępnej floty, cenę za dobę wynajmu oraz ewentualne koszty dodatkowe, w tym kaucję i opłatę za przekroczenie limitu kilometrów. Przydatne może okazać się też przeczytanie regulaminu konkretnej firmy. To dokument, w którym znajdują się wszystkie przydatne informacje na temat warunków wynajmu. To najlepszy sposób na uniknięcie współpracy z nierzetelną wypożyczalnią, pobierającą dodatkowe opłaty, o których nie wspomina na stronie głównej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.