wezgłowie do łóżka
Dom i wnętrze

Wygodne wezgłowie do łóżka. Zestawienie najczęściej polecanych rozwiązań!

Wezgłowie łóżka, pełni dwie bardzo ważne funkcje. Pierwsza z nich to estetyka – rodzaj wezgłowia nadaje zarówno łóżku, jak i pomieszczeniu charakteru. Druga kwestia to wygoda – miękkie i przyjemne wezgłowie uprzyjemni czytanie książek lub oglądanie telewizji. Wejdź i zobacz, jakie łóżka z tapicerowanym wezgłowiem są modne!

Łóżko to bez wątpienia najważniejszy punkt sypialni. Odpowiednio dobrany model sprawi, że całokształt pomieszczenia nabierze charakteru i stylu. A co wpływa na styl samego łóżka? Wezgłowie.

W zależności od modelu, zagłówek łóżka może przyjąć formę drewnianego lub tapicerowanego panelu. Jednak zdecydowanie wygodniejsza jest opcja tapicerowana. Przeważnie składa się z warstwy pianki lub owaty, która nadaje miękkości, natomiast wierzchnia warstwa materiału odpowiada za kwestie estetyczne. Wykończenie wezgłowia może przybrać różne formy: od gładko napiętego materiału, po dekoracyjne przeszycia oraz pikowania.

Łóżko w nowoczesnym stylu z tapicerowanym wezgłowiem

Łóżko tapicerowane to bestseller ostatnich sezonów. Sprawia, że pomieszczenie jest przytulniejsze mimo nowoczesnego stylu, dodatkowo występuje w bardzo szerokich gamach kolorystycznych, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Łóżko tapicerowane nowoczesne będzie cechować się minimalistycznym wzornictwem. Głębokie, geometryczne pikowania zdecydowanie zostaną zastąpione przez proste przeszycia, które podkreślą styl mebla. Nowoczesnym łóżkom przeważnie towarzyszy średnia wysokość wezgłowia.

łóżko kontynentalne

Wezgłowie w stylu Glamour

Styl Glamour jest przeciwieństwem wcześniej opisywanego nowoczesnego stylu. Wezgłowie w łóżku Glamour jest wysokie oraz posiada bogate zdobienia. Mogą one przyjąć formę głębokiego pikowania, błyszczących guzików w formie diamentów lub modnego pikowania karo.  W tym wydaniu wezgłowie może również posiadać finezyjny kształt. Popularne są zaokrąglone końce tzw. „uszy”, o które możesz oprzeć głowę w trakcie czytania książek lub oglądania telewizji. Dopełnieniem tego stylu mogą być dekoracyjne nóżki np. w stylu ludwikowskim.

łóżko limpopo

Łóżko z regulowanym wezgłowiem

Natomiast dla miłośników przebywania w łóżku mamy specjalną propozycję: łóżko z regulowany wezgłowiem. W  zależności od potrzeb możesz posiadać wysokie wezgłowie lub przekształcić je w poduszkę. Propozycja idealna dla osób, które lubią w łóżku czytać książki lub oglądać telewizję.  Elastyczne wezgłowie doskonale sprawdzi się w zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej sypialni.

poduszki

Wezgłowie z paneli tapicerowanych

Panele tapicerowane coraz częściej są wykorzystywane do aranżacji sypialni. Stanowią bardzo ciekawy akcent dekoracyjny całej ściany oraz pełnią funkcję wygodnego oparcia. Ich budowa nie odbiega od budowy wezgłowia, a ich montaż jest bardzo prosty. Najczęściej wystarczy klej montażowy lub rzepy. Panele tapicerowane to pojedyncze elementy, które możesz układać w dowolne wzory. Panele występują w różnych rozmiarach oraz w różnych kształtach i kolorach.  

panele tapicerowane

Łóżko z podświetleniem LED

Wezgłowie łóżka może przyjmować różne formy, a jedna z propozycji to podświetlona półka. Może ona zastąpić stolik nocny, gdyż telefon, zegarek lub okulary odłożysz na półkę, która znajduje się nad głową. Dodatkowo oświetlenie LED zadba o wieczorny nastrój w sypialni oraz podświetli drogę do łóżka w środku nocy, dając delikatną poświatę. Model z oświetleniem LED bardzo dobrze będzie współgrać z nowoczesnymi aranżacjami! 

łóżko ruletka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *