Motoryzacja i Transport

Transport morski – najlepszy transport każdego towaru

Transport morski – najlepszy transport każdego towaru

Transport morski to jedna z form żeglugi wodnej, polegająca na dostawie towarów przez wody morskie. Działania te, wykonuje się w celach zarobkowych. Transport morski jest obsługiwany przez specjalnie przygotowane do tego statki. Wśród statków transportujących towary znajdziemy między innymi statki drobnicowce czy kontenerowce.

Na czym polega transport kontenerowy?

Transport morski kontenerowy to usługa, podczas której przewożony towar załadowuje się do kontenera, aby dostarczyć go odbiorcy. Kontener, podczas trwania całej podróży, jest zabezpieczony plombami i w żadnym momencie nie dochodzi do jego rozładowania – rozładunek ma miejsce dopiero po dotarciu do odbiorcy. Warunki, w których przewożony jest towar, zabezpieczają go przed zniszczeniem czy kradzieżą, dlatego tak ważnym jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących procedur i zapobieganie otwarciu kontenera. Towar, znajdujący się w kontenerze jest też łatwiejszy do przemieszczania, jego transport ogranicza się bowiem w głównej mierze, wyłącznie do jednego środka transportu jakim jest statek. Transport morski, w tym także transport kontenerowy, to proces logistyczny wymagający świetnej organizacji. Każdy przewoźnik czy użytkownik usług żeglugi morskiej, powinien więc stosować się do wszystkich obowiązujących w niej zasad.

Transport kontenerowy – zalety

Transport kontenerowy to jedna z najpopularniejszych form transportu towarów. Przewożenie dóbr drogą morską w jednym, stale zamkniętym kontenerze, posiada wiele niezaprzeczalnych zalet. Możliwość uniknięcia przeładunków minimalizuje ryzyko uszkodzenia towaru, zabezpiecza go także przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Transport kontenerowy to także maksymalna ochrona przed zagubieniem czy kradzieżą towaru. Transport morski jest również stosunkowo ekonomiczną opcją, co tym samym wpływa na jego popularność. Ważnym jest także to, że drogą morską można przewozić praktycznie każdy rodzaj ładunku, co nie zawsze jest możliwe przy zastosowaniu alternatywnych metod transportu, takich jak kolej czy transport drogowy. Statki wyróżniają się również swoją ogromną pojemnością, co pozwala na przewożenie dużych ilości towaru. Równie istotna, jest także niska wypadkowość statków, czyniąca transport morski jednym z najbezpieczniejszych sposobów transportowania towarów.

Czym przewożona jest drobnica?

Drobnica to pojęcie opisujące wszystkie przeznaczone do transportu niewielkie pakunki, do których zaliczamy na przykład: skrzynie, worki, paczki czy opakowania kartonowe. Sam transport drobnicowy polega natomiast, na konsolidacji mniejszych ilości towaru i przygotowaniu przesyłki zbiorczej. Co jakiś czas, na przykład w jednym, określonym dniu tygodnia, całość towaru jest pakowana do kontenera, by wyruszyć w rejs do docelowego kraju. Transport drobnicy, podobnie jak inne formy transportu morskiego, pozwala sporo zaoszczędzić. Wybierając tę formę transportu, możemy oczekiwać zdecydowanie niższych kosztów niż przy wyborze transportu lądowego czy lotniczego. Transport morski drobnicowy jest przeznaczony dla wszystkich osób i firm, którym zależy na przetransportowaniu zarówno mniejszej jak i większej ilości paczek. Transport drobnicy daje możliwość korzystania z zalet transportu morskiego nawet firmom i osobom, które do przewozu towarów nie potrzebują całego kontenera. Jak już wspominaliśmy, transport morski posiada wiele zalet. Jest stosunkowo szybki, bezpieczny i tani, a dodatkowo, transport morski drobnicowy umożliwia skorzystanie ze swoich usług mniejszym firmom czy nawet osobom prywatnym. Więcej informacji znajdziesz na https://www.statkiem.pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.