Zdrowie i Uroda

Top 5 sposobów na schudnięcie w bezpieczny sposób

Top 5 sposobów na schudnięcie w bezpieczny sposób

Wiele osób zmaga się już nie tylko z nadwagą, ale też otyłością. Oczywiście tak nie powinno być. Otóż otyłość to już nie tylko dodatkowe kilogramy, ale też ciężka, a często i śmiertelna choroba, która uznawana jest za cywilizacyjną. Czas więc podjąć takie działania, które sprawią, że schudniecie, ale w bezpieczny sposób. Poznajcie top 5 sposobów.

Sposób 1: dieta na schudnięcie

Kluczem do sukcesu jest zdrowa i zbilansowana dieta. Ale rzecz jasna dieta na schudniecie nie oznacza w żadnym przypadku głodzenia się. Należy jadać posiłki pełnowartościowe, ale i lekkostrawne oraz niskokaloryczne. Warto zadbać by w diecie dominowały warzywa. Należy całkowicie zrezygnować z jedzenia śmieciowego oraz w żadnym przypadku nie należy spożywać napojów kolorowych. Warto też pomyśleć nad rezygnacją ze słodyczy. Takie proste rzeczy sprawią, iż naprawdę szybko i efektywnie schudniecie, a przy tym nie doświadczycie efektu jojo. Jeżeli nie macie czasu na gotowanie i spędzanie czasu na krojeniu, szatkowaniu, a przy tym mieszaniu, to nic straconego. W końcu życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać i można to szybko zrobić. Wystarczy tylko zamówić catering dietetyczny. Posiłki są zdrowe i lekkie i na pewno spożywając je nie musicie obawiać się, że będziecie mieć ochotę na podjadanie. Na pewno nie należy szukać produktów, które mają „cudownie” pomóc schudnąć typu suplementy diety, gdyż są one bardzo szkodliwe, zaś ich stosowanie obarczone jest dużym niebezpieczeństwem. Nie należy także stosować diet typu kapuściana czy sokowa, bo choć na początku szybko schudniecie to równie szybko przytyjecie, tyle że jeszcze więcej, a do tego możecie dorobić się niedoborów. 

Sposób 2: wizyta u dietetyka

Oczywiście to nie koniec możliwości, bo możecie też wybrać się do dietetyka, który przygotuje dla Was zdrową i zbilansowaną dietę. Rozpisze, co możecie jeść, a czego nie. Do tego rozpiska będzie przygotowywana indywidualnie. Musicie liczyć się z tym, że aby schudnąć konieczne jest przestrzeganie zaleceń dietetyka i nie można pozwolić sobie na odstępstwa od normy. Wiadome jest, że wizyty nie są tanie, ale z drugiej strony na zdrowiu oszczędzać nie można.  Pamiętajcie, że gdy już schudniecie, to nadal należy zdrowo się odżywiać i w żadnym przypadku nie można powrócić do złych nawyków żywieniowych. 

Sposób 3: zatrudnienie trenera personalnego

Czasami brakuje motywacji i rzeczywiście trudno jest znaleźć samozaparcie, dzięki któremu będziecie regularnie ćwiczyć. Czasem przeszkadza lenistwo, a czasem pogoda. W sumie każdy powód jest dobry, by zrezygnować, a rzecz jasna tak nie może być. Dlatego też jeżeli macie przysłowiowy słomiany zapał, ale jednak zależy Wam, by schudnąć, to powinniście zatrudnić trenera personalnego. Przygotuje on dla Was zestaw treningowy i przy tym będzie ćwiczyć z Wami. Zyskacie sporo motywacji, ale też chęci do ćwiczeń. Nie można zapominać, że dzięki temu, że pokaże Wam jak wykonywać ćwiczenia, ryzyko kontuzji będzie mniejsze, do tego zawsze przeprowadzi rozgrzewkę. Efekt może być tylko jeden, czyli utrata kilogramów. Ale nie zapomnijcie, że należy też wprowadzić zdrowe zasady odżywiania się. 

Sposób 4: obóz odchudzający

W niektórych przypadkach trzeba podjąć takie działania, które choć wydają się radykalne, są koniecznością. Jedną z nich jest wybranie się na obóz odchudzający. Cóż, może nie brzmi to bardzo ciekawie i wiąże się z dosyć wysokimi kosztami, ale rzeczywiście macie pewność, że traficie w ręce fachowców, którzy zadbają o dietę oraz ćwiczenia. Pewną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że po opuszczeniu obozu musicie wykazać się samozaparciem, by nie powrócić do negatywnych nawyków żywieniowych.  Ale jeżeli już połkniecie bakcyla, to jest duża szansa, że postawicie na zdrowy styl życia.

Sposób 5: leczenie

Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć. A więc należy udać się do lekarza, który wprowadzi odpowiednią terapię. Może się okazać, że sama dieta i ruch to za mało bądź nie jesteście w stanie schudnąć tyle, ile trzeba. Wtedy wprowadza się farmakoterapię.  A ostatecznością jest zmniejszenie żołądka, ale operacja może być przeprowadzona tylko wtedy, gdy pacjent stosował się do zaleceń lekarza.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.