Lifestyle

Słomki papierowe – idealne na imprezę

Słomki papierowe – idealne na imprezę

Czym byłaby impreza bez słomek? Papierowych ich wersji nie brakuje. Choć kiedyś najchętniej sięgano po plastikowe rurki do sączenia napojów, dziś świadomość konsumencka jest coraz większa. Zapraszając gości na luźną uroczystość, warto sięgnąć po produkt ekologiczny – który jest nie tylko bezpieczny dla użytkowników i środowiska, ale i bardzo modny!

Impreza w stylu eko

Wiele osób z chęcią kupuje produkty opakowane w brązowe, niebielone kartoniki i torebki. To właśnie ten kolor kojarzy się nieodłącznie z ekologicznymi wyrobami. Często w ich produkcji wykorzystuje się papier typu kraft, wytwarzany z makulatury lub włókien pierwotnych. To m.in. z niego wyrabiane są ekologiczne torebki dla branży gastronomicznej. Papiery tego rodzaju, jeśli mają zachować swój „ekologiczny design”, nie są poddawany chlorowaniu – w celu wybielenia – ani koloryzowaniu. Doskonale pasują do imprez, których organizator chce podkreślić naturalny charakter swoich działań. Brązowe słomki papierowe, kubeczki i talerzyki, a także drewniane sztućce – będą stanowić zgrany zespół naczyń do biesiadowania, np. w plenerze.

Kolorowa impreza dziecięca – i nie tylko

Oczywiście słomki papierowe i inne akcesoria uprzyjemniające raczenie się posiłkami, przekąskami i napojami są dziś dostępne również w wersjach kolorystycznych. W tym zakresie ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Słomki jednokolorowe lub pasiaste, biało-kolorowe to już standardowe wyposażenie wielu lokali gastronomicznych. Świetnie sprawdzą się na dziecięcych zabawach urodzinowych lub ogrodowych imprezach dla dorosłych. Wprowadzenie koloru do życia to zawsze miłe urozmaicenie. Dostępne są słomki papierowe pokryte lśniącymi gwiazdkami, rozmaitymi wzorami geometrycznymi, słodkimi zwierzątkami, kropeczkami i serduszkami. Kolorowe słomki uświetnią również wieczór panieński, domowy relaks przy drinku lub wakacyjne plażowanie.

Inne ekologiczne wersje słomek

W ostatnich latach działania ekologiczne podejmowane są na coraz szerszą skalę. Ilość plastiku produkowana przez ludzi powinna zostać ograniczona – w innym razie planeta może sobie z tym nie poradzić. Papierowe wersje jednorazowych naczyń to ukłon w stronę środowiska i własnego zdrowia. Poza słomkami papierowymi można kupić nietuzinkowe słomki z makaronu, bambusa, ze słomy lub nawet z żywicy pozyskanej z pestek awokado. Innym pomysłem na ekologiczne podejście do sprawy jest korzystanie z wielorazowej słomki do napojów, np. ze stali nierdzewnej. Jej niebanalny wygląd może zachwycić – lśniące akcesoria, które można myć, to świetny wybór dla regularnych praktyków powolnego sączenia napojów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.