Lifestyle

Rodzinny obiekt noclegowy. Jak uatrakcyjnić dziecięcy wypoczynek?

Rodzinny obiekt noclegowy. Jak uatrakcyjnić dziecięcy wypoczynek?

Rodzinne, lub wielorodzinne wyjazdy są obecnie bardzo popularne. Ludzie podróżują już z dziećmi w każdym wieku, od niemowląt po nastolatków. Prowadząc obiekt noclegowy nastawiony na wizyty rodzin z dziećmi, warto pamiętać o przystosowaniu miejsca do potrzeb nie tylko dorosłych, ale i tych znacznie młodszych gości. 

Pokaż, że Twój obiekt jest przyjazny dzieciom 

Zanim jednak zaczniesz przygotowania do stworzenia najlepszych warunków dla rodzin z dziećmi, sprawdź czy Twój obiekt w internecie jasno komunikuje, że jest miejscem przyjaznym dla rodzin. Większość obiektów noclegowych nie pobiera opłat za dzieci w wieku niemowlęcym (zazwyczaj do 3 roku życia). Takie dzieci śpią z rodzicami lub w łóżeczku turystycznym, więc nie zabierają dodatkowego miejsca noclegowego. Jeśli tak postanowisz, zadbaj o dobry system rezerwacji pokoi, w którym będzie możliwość wprowadzania zmian, zależnie od wieku dziecka. 

Nie zapomnij również o zdjęciach. To właśnie one pobudzają wyobraźnię i pomagają naszym gościom zobaczyć, jak będzie wyglądał ich pobyt. Zdjęcia na których będzie widać wartościowy, rodzinnie spędzony czas, będą pomocne w przyciąganiu takich gości. 

Zadbaj o rozrywkę 

To co atrakcyjne dla rodziców, niekoniecznie musi być ciekawe dla ich dzieci. Dlatego też najmłodsi goście niekoniecznie docenią panujący w obiekcie spokój i ciszę. Żeby to zmienić, warto zastanowić się co w naszym obiekcie noclegowym mogłoby robić dziecko. Kilka niezawodnych pomysłów to choćby skrzynia skarbów, pełna zabawek, klocków i materiałów kreatywnych, w której dzieci mogłyby znajdować pomysły na spędzanie czasu. Idealnie, gdyby skrzynia ta była umiejscowiona z dala od miejsca odpoczynku dla dorosłych. Poza tym warto zaopatrzyć obiekt w dziecięce książki, gry planszowe (również te dla całej rodziny), a także prosty sprzęt sportowy z którego dzieci mogłyby korzystać na zewnątrz, na przykład piłki czy zestaw do badmintona. 

Bezpieczeństwo i wygoda

Rodzice, stojący przed wyborem miejsca na rodzinny wypoczynek, z pewnością zwrócą uwagę na panujące tam warunki, szczególnie pod względem bezpieczeństwa i wygody pobytu z małymi dziećmi. Jeśli wynajmujesz wolnostojący obiekt, ogrodzenie będzie zdecydowanym atutem. Jeśli je posiadasz, nie zapomnij wspomnieć o tym w ofercie. Rodziny podróżujące z małymi dziećmi docenią komfort wyposażenia przystosowanego do najmłodszych. Warto zatem zaopatrzyć obiekt w łóżeczka dziecięce (mogą być udostępniane w ramach płatnej dostawki), krzesełka do karmienia, a nawet dziecięce talerzyki i sztućce. 

Współpraca z lokalną społecznością 

Lokalny networking to zawsze dobry pomysł. W kontekście rodzin z dziećmi, możesz wykorzystać lokalne kontakty poprzez znalezienie pobliskich atrakcji dla dzieci i nawiązanie współpracy z ich organizatorami. Mogą to być warsztaty artystyczne lub rękodzielnicze, szkółki sportowe – może za płotem jest instruktor jeździectwa, albo na pobliskim stoku organizują treningi dla dzieci? 

Zbierz wszystkie informacje i przekaż je rodzicom. Z pewnością docenią możliwość wysłania dzieci na kilkugodzinne zajęcia, szczególnie jeśli okażą się dla nich ciekawą przygodą. Dodatkowym atutem jest fakt, że lokalna współpraca to doskonała forma reklamy, która najczęściej nic nie kosztuje. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.