Dom i wnętrze

Prosty sposób na zabezpieczenie okna przed kotem

Właściciele kotów doskonale wiedzą, że nawet mieszkanie wyposażone w różnego rodzaju legowiska i drapaki prędzej czy później stanie się nie wystarczające, a czworonóg będzie próbował wydostać się na zewnątrz.

  1. Sprawdzony sposób na zabezpieczenie balkonu
  2. Uwaga na uchylone okna
  3. Dodatkowe porady związane z zabezpieczaniem okien

Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i prawidłowo zabezpieczyć okna oraz drzwi balkonowe. Wbrew pozorom, wcale nie wymaga to dużych wydatków ani doświadczenia w majsterkowaniu, szczególnie jeżeli skorzysta się z gotowych rozwiązań.

Sprawdzony sposób na zabezpieczenie balkonu

O zabezpieczeniu okien powinni pamiętać wszyscy właściciele kotów, niezależnie od tego, na którym piętrze mieszkają. Upadek z wysokiego piętra może skończyć się dla zwierzaka tragicznie, natomiast ucieczka na dwór kota zamieszkującego parter może skończyć się tym, że zwierzę zostanie potrącone przez samochód. Najprostszym i jednocześnie najtańszym sposobem na zabezpieczenie okien, a nawet całego balkonu jest zastosowanie specjalnej siatki. Jej montaż nie powinien nikomu przysporzyć problemów, szczególnie że producenci siatek zazwyczaj dołączają do nich zbiór porad związanych z montażem. Tego typu siatki można znaleźć między innymi w ofercie sklepów zoologicznych.

Uwaga na uchylone okna

Często popełnianym błędem jest uchylanie okien i niestosowanie dodatkowych zabezpieczeń. Jeżeli wydaje ci się, że przez uchylone okno kot nie będzie narażony na niebezpieczeństwo, jesteś w ogromnym błędzie. Chociaż szczelina powstająca przy uchylaniu standardowych okien jest za mała, aby zwierzę się przez nią przecisnęło, to wiele kotów próbuje szczęścia, co niejednokrotnie prowadzi do zaklinowania się zwierzęcia w oknie. Jeżeli domownicy będą w pobliżu i szybko pomogą mu wydostać się z pułapki, to najprawdopodobniej nic się nie stanie. Gorzej jednak, jeżeli kot zaklinuje się w uchylonym oknie podczas dnia roboczego, gdy wszyscy będą w pracy i szkole.

Dodatkowe porady związane z zabezpieczaniem okien

Więcej informacji na temat tego, jak wykonać zabezpieczenie okna przed kotem znajdziesz w starannie opracowanym artykule na stronie https://sklep.winkhaus.pl/pl/blog/post/jak-zabezpieczyc-okno-przed-kotem. Oprócz siatki warto więc zastosować specjalny mechanizm, który ograniczy szerokość, na jaką uchylają się okna. Należy też pamiętać o uchwytach balkonowych, które pozwolą przymknąć drzwi od zewnątrz. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że kot spróbuje uciec, podczas gdy ty będziesz podlewał kwiaty lub po prostu odpoczywał po ciężkim dniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *