Motoryzacja i Transport

Profesjonalne kosmetyki detailingowe

Profesjonalne kosmetyki detailingowe

Jeszcze kilka lat temu ręczna pielęgnacja samochodu należała do obowiązkowych i często nużących czynności. Na przestrzeni ostatniej dekady jednak naprawdę wiele się zmieniło. Na rynku pojawiły się specjalistyczne kosmetyki detailingowe, dzięki którym mycie auta zamieniliśmy w sztukę. Okazuje się, że we własnym garażu możemy na jakiś czas zamieniać się w profesjonalistów, których działania poprawiają wygląd pojazdu i sprawiają, że dłużej cieszymy się jego jakością. Które kosmetyki detailingowe powinny przykuć twoją uwagę? Podpowiadamy, z czego warto skorzystać.

Pięknie prezentujący się samochód to nie tylko kwestia estetyczna. Dzięki dbałości właściciela, czyli prawidłowemu myciu i pielęgnacji, lakier może zyskać znacznie dłuższą żywotność i intensywny kolor. Właśnie z tego powodu miłośnicy swoich pojazdów nie decydują się na korzystanie z ogólnodostępnych myjni automatycznych, stosując dla swoich czterech kółek sprawdzoną metodę “na dwa wiadra”. Wykorzystują odpowiednio dobrane kosmetyki detailingowe, które pozwalają im cieszyć się lakierem bez zadrapań i rys niekorzystnie wpływających na jego wygląd. Zobacz, które z nich warto mieć w swoim garażu.

Kosmetyki detailingowe do pielęgnacji auta

Jednym z najbardziej podstawowych rozwiązań jest szampon do auta. Należy jednak pamiętać, że nie każdy z dostępnych w sklepach preparatów jest godny naszej uwagi. Warto wybierać wyłącznie te, które gwarantują odpowiedni poślizg – to podstawowa forma ochrony przed pojawieniem się niechcianych rys na lakierze. Zwracaj również uwagę na szampony do samochodów o neutralnym odczynie, które można wykorzystywać na różnych powłokach. Dodatkowym wsparciem między kolejnymi dokładnymi myciami może być specjalistyczny quick detailer.

Prawdziwi miłośnicy czterech kółek, dla których stan ich pojazdu jest najwyższą świętością i posiadają już podstawową wiedzę na temat utrzymywania samochodu w nieskazitelnym stanie, stosują również Tar Remover lub Iron Less. To kosmetyki samochodowe o specjalistycznym przeznaczeniu – pomagają zwalczyć najcięższe zanieczyszczenia, jak m.in. asfalt i klej czy lotną rdzę.

W ofercie sklepu Chemotion znajdziesz również kosmetyki detailingowe przeznaczone do felg. W tym przypadku niezwykle istotne okazuje się wybranie preparatu do właściwego materiału – metalu lub chromu. Można zdecydować się także na środki o przeznaczeniu uniwersalnym. Dostępne są także preparaty, którymi można czyścić felgi oraz opony, chociaż do nich sugerujemy inwestycję w specjalistyczny dressing do opon.

Myjąc samochód, nie możesz pominąć lub potraktować po macoszemu czyszczenia okien. Niezbędne do tego akcesoria to:

Zapomnij o stosowaniu tego samego preparatu, którym czyścisz okna w domu. W jego składzie bardzo często pojawia się bowiem szkodliwy amoniak.

Ostatnim etapem mycia auta jest odpowiednia pielęgnacja lakieru. Do tego celu również niezbędne będą kosmetyki detailingowe, a konkretniej – profesjonalny wosk samochodowy. Wielu użytkowników decyduje się wykorzystać wosk na mokro. Jest bardzo wygodny ze względu na możliwość stosowania tuż po myciu. Jego zastosowanie sprawia, że kolor utrzymuje swoją głębię. Najważniejszym skutkiem jest natomiast zapewnienie ochrony przed wpływem czynników atmosferycznych i zabrudzeniami.

Kosmetyki samochodowe do wnętrza

Mycie auta nie kończy się na jego zewnętrznej stronie. Warto więc zainwestować w kosmetyki detailingowe również do czyszczenia i pielęgnacji wnętrza. O czym musisz pamiętać?

  • Zacznij od odkurzania – w tym celu najlepiej jest wykorzystać odkurzacz piorący.
  • Raz w roku zadbaj również o stan tapicerki. Możesz zdecydować się na bonnetowanie – w tym celu należy nałożyć Interior Cleaner dostępny w sklepie Chemotion, wyszorować szczotką i ściągnąć zanieczyszczenia mikrofibrą. To szybki i w pełni bezpieczny dla twojego auta proces.
  • Do odświeżenia kokpitu używaj specjalistycznych środków, które pozwolą ci go nie tylko wyczyścić, ale także uchronić od osiadania kurzu. Najlepszym rozwiązaniem jest dressing odpowiednio dobrany do rodzaju wykończenia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.