Dom

Pomysły na świąteczny stół – jak zachwycić swoich gości?

Pomysły na świąteczny stół – jak zachwycić swoich gości?

Udekorowany stół to ważny element każdego przyjęcia. Atrakcyjne ozdoby sprawią, że goście poczują się wyjątkowo i będą zachwyceni. Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań oraz nowatorskich pomysłów w aranżowaniu przestrzeni. Dekoracje na stół są niezbędne podczas imprez okolicznościowych, takich jak imieniny, świąteczne spotkania rodzinne oraz wesela i komunie.

Żywe kwiaty i inne dekoracje w szkle

Szkło to ponadczasowa dekoracja stołów w mieszkaniach, ale też w restauracjach. Różne kształty szklanych naczyń sprawiają, że przy ich udziale udaje się stworzyć wyjątkowe i nietuzinkowe aranżacje. Świeże kwiaty pięknie prezentują się w szklanych naczyniach, które mogą zdobić centralną część stołu. Kwiaty można zastąpić żywymi roślinami, które rosną w zamykanych słojach lub w szklanych misach. Naturalne dekoracje stołu wyglądają elegancko, ale równie modne są świece na podstawkach lub w ozdobnych świecznikach. Światło świec tworzy wyjątkowy klimat, pięknie wygląda podczas spotkania z przyjaciółmi lub z rodziną.

Obrusy i serwetki — jak je dobierać?

Nakrycia stołu wyglądają elegancko i mogą zmieniać oblicze każdego przyjęcia. Na drewnianych stołach dobrze prezentują się bieżniki lub niewielkie serwety. Stoły na salach weselnych przyozdabia się dużymi, eleganckimi obrusami, dodatkowo stosuje się często flizelinowe bieżniki w różnych barwach. Kolorowe, papierowe lub flizelinowe serwetki to modne dekoracje stołu w restauracji, ale warto w nie zainwestować także, kiedy organizuje się uroczyste przyjęcie domowe. Papierowe serwetki dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach. Oryginalne motywy dekoracje mogą zostać dobrane do tematyki przyjęcia. Piękne grafiki z pewnością zaskoczą gości i będą wyjątkowym elementem dekoracyjnym.

Przyjęcie dla dzieci — jak udekorować stół?

Impreza organizowana z okazji urodzin dziecka również może mieć piękną oprawę. Stół dla dzieci warto ozdobić w sposób kolorowy oraz zabawny. Na pewno świetnie będą wyglądać patery z owocami oraz z przekąskami. Serwetki z motywami z bajek to urocze dekoracje stołu dla dzieci. Stół można dodatkowo przystroić przy pomocy kolorowych piórek lub papierowego konfetti. Na przyjęciu dla najmłodszych dobrze sprawdzą się papierowe, kolorowe kubeczki oraz słomki. To bezpieczna forma naczyń dla dzieci. Ciekawym rozwiązaniem są kubeczki do samodzielnej dekoracji — dzięki temu maluchy będą świetnie się bawić i nie pomylą swoich kubeczków. Papierowe, kolorowe talerzyki są bezpieczną dekoracją stołu, ale też idealnie pasują na przyjęcia organizowane na świeżym powietrzu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.