Lifestyle

Pomysły na fajną domówkę

Pomysły na fajną domówkę

Co zrobić, żeby impreza w domu nie była nudna? Jakie atrakcje przygotować dla gości? Zobacz nasze pomysły na fajną domówkę.

Impreza tematyczna, czyli wybierz motyw przewodni

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, postaw na imprezę tematyczną. Pamiętaj jednak o tym, aby wcześniej ich o tym uprzedzić, żeby się do tego mogli przygotować. Wracając jednak do kluczowej sprawy, warto przemyśleć, jaki motyw przewodni imprezy wybrać. Może to być powrót do lat 60., przebranie się za celebrytów czy postacie z filmów albo PRL. To też dobry pretekst do tego, aby podczas zabawy słuchać innej muzyki, pasującej do motywu albo przygotować wyjątkowe dekoracje. Warto też pamiętać o tym, aby lista hitów miała nie tylko energetyczny charakter, ale także taki, który będzie sprzyjać luźnym rozmowom.

Atrakcje dla gości, czyli pomysły na fajną domówkę

W świecie smartfonów i laptopów nie warto zamykać się na nowoczesne technologie nawet podczas domówki. W sieci znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na fajne atrakcje dla gości. Wśród nich jest np. gra, która polega na pokazywaniu hasła wyświetlanego na ekranie albo nakierowywaniu jednej osoby na daną rzecz, osobę czy wyrażenie, poprzez opisywanie swoimi słowami. Działa to podobnie jak karaoke. A jeśli o nim mowa, tu też warto wykorzystać smartfona albo laptopa. To ponadczasowy pomysł na fajną domówkę.

Alternatywą dla nowoczesnych technologii są… planszówki. W ostatnich latach stały się one na nowo popularne. Postaw na tytuły, które są przygodowe, strategiczne albo stricte imprezowe.

Warto też przygotować zabawy, które mają na celu pogłębienie relacji pomiędzy znajomymi. Dzięki temu można dowiedzieć się wielu nowych rzeczy.

Nie zapomnij o przekąskach, napojach i dekoracjach

Uwzględniając gust Twoich znajomych, przygotuj przekąski i napoje. Jedną z atrakcji może być też samodzielne wykonanie drinków podczas imprezy. To ciekawy pomysł na kreatywne spędzenie czasu.

Możesz zdecydować się na tzw. szwedzki stół, aby każdy, kto ma ochotę, podszedł po przekąskę czy napój. Jeśli nie chcesz po imprezie spędzać dużo czasu na mycie naczyń, postaw na jednorazową zastawę stołową, może być wykonana z ekologicznych materiałów.

Nieodłącznym elementem imprezy są oczywiście dekoracje, w tym balony, girlandy czy sznury LED. Nie trzeba dużego wysiłku, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę do zabawy. Postaw na główne oświetlenie, a także dodatkowe, które sprzyja rozmowom. Jeśli chcesz np. dopasować dekoracje na tematyczną imprezę, ale nie masz na to wystarczających środków, szybki kredyt jest dobrym wsparciem.

Pomysły na fajną domówkę bez większego wysiłku

Jeśli nie masz ochoty przygotowywać jedzenia, dekoracji i atrakcji, przygotuj imprezę w kameralnym nastroju. Możesz np. zorganizować wieczorny seans filmowy i obejrzeć razem ze znajomymi całą serię kultowych produkcji.

Kolejnym pomysłem na fajną domówkę jest grillowanie w ogrodzie czy na balkonie (tylko z elektrycznym sprzętem). Możesz też postawić na kameralne gotowanie w kuchni we własnym gronie albo po prostu zamówić jedzenie z dowozem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.