FCG

nosidełko dla niemowlaka
Dom i wnętrze

Nosidełko dla niemowlaka – jak wybrać najlepsze?

Nosidełko dla niemowlaka to dzisiaj jeden z podstawowych elementów wyprawki. Młodzi rodzice przekonali się, że noszenie dziecka może być przyjemnością, o ile mądrze się do niego przygotują. Warto jednak wiedzieć, że choć tego typu rozwiązań na rynku jest obecnie bardzo dużo, to nie wszystkie są dobre dla twojego dziecka. Zobacz, jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać, by było jednocześnie funkcjonalne i bezpieczne. Podpowiadamy też, jakie są zalety takiego produktu.

nosidełko dla noworodka

Nosidło dla dziecka to produkt, który szybko zdobył uznanie milionów rodziców na całym świecie. Nie ulega wątpliwości, że w sposób szczególny ułatwiło ono życie rodzin, które nie planowały przesadnie zwolnić tempa, gdy na świecie pojawiło się niemowlę. Dzięki odpowiednio wybranemu rozwiązaniu, mogą swobodnie podróżować, ale także robić codzienne zakupy czy po prostu kończyć domowe obowiązki, podczas gdy maluszek jest bezpiecznie przytulony do ich ciała. Jakie nosidełko dla noworodka wybrać, by naprawdę się sprawdziło? Przekonaj się, co jest najważniejsze.

Jakie nosidło dla niemowlaka wybrać?

nosidełko dla noworodka

Najważniejszym aspektem jest oczywiście bezpieczeństwo. Dlatego wybieraj wyłącznie takie nosidło dla dziecka, które zostało zaprojektowane w porozumieniu ze specjalistami z dziedziny fizjoterapii i posiada atest Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI). Dzięki temu zyskasz pewność, że kupiony produkt jest w pełni bezpieczny dla jego rozwijających się bioder. To istotne, by nóżki dziecka przyjmowały w nim pozycję tzw. żabki.

Co jeszcze ma znaczenie? Gdy zastanawiasz się, jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać, porównaj materiały, z których zostały wykonane poszczególne modele dostępne w sklepie. Pamiętaj, że to bardzo ważne, by były jednocześnie elastyczne i pochłaniające wilgoć. Pozwoli to osiągnąć komfort noszenia i maksimum higieny, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Ważna jest także miękka osłona przeciwsłoneczna z UPF50. Jeśli zależy ci, by nosidełko do noszenia dziecka umożliwiało noszenie go przodem do świata, wybieraj rozwiązania, które dają możliwość jej odpięcia lub złożenia.

nosidełko dla niemowlaka

Jakie nosidło dla niemowlaka wybrać, by spełniało wszystkie powyższe kryteria? Z całą pewnością dobrym rozwiązaniem okaże się model Haven zaproponowany przez skandynawską markę BeSafe – lidera na rynku bezpiecznych fotelików samochodowych. To nosidełko do noszenia dziecka tyłem i przodem do świata. Producent opatentował wyjątkową technologię Airgonomics, która zawsze zapewnia ergonomiczną pozycję ciała maluszka. Znajdziesz w nim również liczne praktyczne funkcje, dzięki którym jego używanie jest bardzo wygodne zarówno dla noszonego, jak i noszącego.

Nosidło dla dziecka – zalety

nosidełko dla niemowlaka

Dlaczego warto zdecydować się na nosidło dla dziecka? To przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie dla aktywnych rodzin, które nie chcą zupełnie rezygnować ze swojego dotychczasowego trybu życia. Mogą w dalszym ciągu swobodnie podróżować i podbijać kolejne piękne miejsca. Nie ma obaw, że gdzieś nie wjadą z wózkiem, zyskują pełną mobilność, jednocześnie mając maluszka w bezpiecznej pozycji stale przy swoim ciele, gdzie niemowlę czuje się bezpiecznie.

nosidełko do noszenia dziecka

Odzyskanie wolnych rąk to wygoda także na co dzień. Nie musisz wyjeżdżać, by cieszyć się ze swobody, którą daje nowoczesne nosidło dla dziecka. To dla wielu rodziców jedyna szansa, by dokończyć domowe obowiązki (np. odkurzanie) czy po prostu odpocząć od ciągłego noszenia na rękach. Doceniają je szczególnie te rodziny, w których na świat przyszło dziecko o wysokich potrzebach. To również wygodne dla tych, którzy posiadają już starszaka – mając niemowlę w nosidle, mogą go spokojnie złapać za rękę i nie bać się podczas spacerów.

Warto podkreślić, że nosidełko dla niemowlaka to przede wszystkim szansa na bliskość dziecka z rodzicem. Doskonale sprawdza się więc w te dni, gdy maluszek ciągle płacze i chce po prostu być tulony. To więc także szansa na budowanie więzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *