Biznes i Finanse

Na co zwrócić uwagę, zakładając konto oszczędnościowe?

Na co zwrócić uwagę, zakładając konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to produkt bankowy, który cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Na rynku dostępna jest szeroka oferta rachunków oszczędnościowych, które dopasujemy do swoich indywidualnych potrzeb.

Konto oszczędnościowe – charakterystyka

Jak działa konto oszczędnościowe? Głównym jego celem jest przechowywanie środków zgromadzonych przez jego właściciela w celach ich zabezpieczenia przed wydaniem, ale również osiąganie z tego tytułu wymiernych zysków. Mechanizm działania konta oszczędnościowego nie jest skomplikowany. Wystarczy, że przelejemy na nie swoje środki, by tak zgromadzony kapitał można było stopniowo pomnażać, korzystając z określonego oprocentowania. Takie konto oszczędnościowe możemy założyć w każdym banku w Polsce. Jest ono przeznaczone docelowo dla osób fizycznych, choć mogą z niego korzystać również szkolne kasy oszczędnościowe, rady rodziców i pracownicze kasy zapomogowo-pożyczkowe. Korzystanie z takiego konta jest bardzo korzystne przy odpowiednio wysokich stopach procentowych. Obecnie, ze względu na ich wzrost, coraz więcej banków oferuje korzystne oprocentowanie. Warto zatem obserwować na bieżąco oferty poszczególnych banków, by postawić na taką, która w przyszłości przyniesie największe korzyści.

Konto oszczędnościowe – co jest kluczowe przy jego zakładaniu?

Aby wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, musimy dokonać dogłębnej analizy warunków oferowanych przez dany bank. Pierwszą, bardzo istotną kwestią, którą należy rozpatrzyć przed założeniem takiego rachunku, jest jego oprocentowanie. Chodzi tutaj nie tylko o jego wysokość, ale również o to, czy jest ono stałe, czy też ma charakter zmienny. Oprocentowanie kont oszczędnościowych zmienne pozwala na zwielokrotnienie zysków w obliczu wzrostu stóp procentowych, które przekładają się na zmiany stawek procentowych oferowanych przez konkretny bank. Wysokość oprocentowania (która jest podana najczęściej w skali jednego roku), może być przy tym nieco większa tuż po założeniu konta, na ściśle określony czas lub też w odniesieniu do określonej kwoty nowych środków przelanych na takie konto. To drugie rozwiązanie oferuje m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Jeśli chcemy jednak porównać między sobą poszczególne oferty kont oszczędnościowych, możemy wykorzystać ranking kont oszczędnościowych dostępnych online. Warto zwrócić ponadto uwagę na konieczność posiadania w danym banku, oprócz rachunku oszczędnościowego, także konta osobistego. Ponadto czasem możemy liczyć na korzystniejszą ofertę z wyższym oprocentowaniem dla obecnych klientów banku.

Istotne w przypadku kont oszczędnościowych są również koszty dokonywania przelewów oraz prowadzenia rachunków, jak i sposób ich zakładania. W tym przypadku wyróżniającym się podmiotem jest także Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Możemy bowiem tutaj liczyć na zerowe opłaty za prowadzenie rachunku, dowolną ilość przelewów bez dodatkowych opłat, a także przeprowadzenie całego procesu tworzenia takiego rachunku oszczędnościowego online. Pozwala to na ograniczenie ilości dokumentacji papierowej oraz brak konieczności przeorganizowania naszego dnia w ciągu roboczego tygodnia, by udać się do placówki bankowej. Jak założyć konto oszczędnościowe? Jeśli chodzi o rachunek oszczędnościowy, wszelkie dane podajemy w takim przypadku bankowi za pośrednictwem interaktywnego formularza online. Wpisujemy w nim przede wszystkim swoje dane osobowe i kontaktowe, a tożsamość potwierdzamy za pomocą zwrotnego przelewu w wysokości 1 złotego, ze wskazanego wcześniej rachunku bankowego. Niekiedy możemy być poproszeni dodatkowo o przesłanie skanu dowodu osobistego. Dzięki tak intuicyjnemu formularzowi możemy założyć swoje konto oszczędnościowe już w ciągu zaledwie kilkunastu minut. To bardzo ważne, ponieważ oszczędzamy dzięki temu czas. Często już tego samego dnia możemy korzystać z wszelkich zalet konta oszczędnościowego, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pracując nad swoimi oszczędnościami.

Źródła:

  1. https://direct.money.pl/artykuly/porady/konto-oszczednosciowe-na-co-warto-zwrocic-uwage,881084
  2. https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/konto-oszczednosciowe-definicja-zalety-i-najwazniejsze-informacje/rvmxmye

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.