FCG

Dom i wnętrze

Modne projekty sypialni w stylu urban jungle

W ostatnich latach branża wnętrzarska przeżywa w Polsce prawdziwy renesans. Pojawiło się wiele ciekawych trendów, intrygujące są zwłaszcza nowoczesne projekty sypialni, które wykorzystują bardzo modny ostatnio motyw urban jungle. Miejska dżungla to w skrócie łączenie świata natury i życia w dużym mieście.

Projekty sypialni urban jungle – na czym to polega?

Miejska dżungla to w ostatnich latach bardzo popularny trend w urządzaniu sypialni. Dzisiaj coraz częściej można trafić na projekty sypialni, które sprytnie łączą świat natury i życie w mieście. Wiele osób zastanawia się, skąd w ogóle taka potrzeba? Zdaniem wielu architektów i dekoratorów wnętrz ludzie są coraz bardziej zmęczeni i rozczarowani perspektywą życia w dużym mieście, tzw. miejskiej dżungli, gdzie wielkie biurowce i osiedla bloków zastępują wysokie drzewa, a kolejne zielone alejki, skwery i parki ustępują miejsca betonowym placom czy parkingom. Tempo życia współczesnego człowieka przyspiesza każdego roku, dlatego mieszkańcy dużych miast coraz częściej próbują urządzić swoje mieszkanie w taki sposób, aby zapewnić sobie chociaż minimum kontaktu z naturą i zielenią.

Zielone projekty sypialni

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, architekci i specjaliści od dekorowania wnętrz stworzyli propozycję stylu, który pozwala mieszkańcom dużych miast poczuć chociaż namiastkę kontaktu z naturą. Mowa właśnie o stylu urban jungle, który zwłaszcza wśród młodych ludzi cieszy się ogromną popularnością. Zielone akcenty, motywy roślinne w dekoracjach, naturalne materiały, wolna i otwarta przestrzeń. Nie chodzi jednak o zwykłe, roślinne aranżacje i wzory. Urban jungle to trend, który nawiązuje do tropikalnej dżungli. Tak naprawdę ten styl wymaga nieco wprawy i odpowiedniej wizji. Dlatego wiele osób decyduje się na kupno gotowych projektów lub skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Ciekawe propozycje dla swoich klientów przygotowała na przykład polska marka MAX-FLIZ, która od lat idzie z duchem czasu i oferuje swoim Klientom nowoczesne rozwiązania i oryginalne projekty sypialni.

Jak urządzić sypialnię w stylu urban jungle?

Tak naprawdę stworzenie wnętrza w stylu urban jungle nie jest tak trudne, jak mogłoby się to wydawać. Dominują tutaj motywy roślinne, a zwłaszcza kojarzące się z bardziej tropikalnymi regionami świata. To idealny styl dla osób, które kochają dodatki i dekoracje. Z łatwością można dziś kupić poduszki z motywem tropikalnych roślin prosto z dżungli i inne dekoracje w tym stylu. Projekty sypialni w stylu urban jungle zakładają przede wszystkim łączenie odcieni bieli, beżu i szarości z intensywną, tropikalną zielenią. Częstym elementem są też kontrastujące tapety w odcieniach czerni i zielonego koloru. Niekiedy można spotkać nawet fototapety z motywem dżungli czy tropików. W innych przypadkach ten efekt uzyskuje się przede wszystkim za pomocą dodatków. Co ciekawe, w stylu urban jungle wiele mówi się na przykład o dekoracjach w kształcie tropikalnego liścia, a równocześnie wydaje się, że niewiele uwagi poświęca się obecności prawdziwych roślin w domu czy mieszkaniu.

Zobacz więcej projektów sypialni. Zainspiruj się: https://www.maxfliz.pl/aranzacje/sypialnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *