Materace dla dzieci
Dom i wnętrze

Materace dla dzieci – jakie wybrać?

Komfortowy sen to podstawa dobrego samopoczucia, a w przypadku dzieci także prawidłowego rozwoju kręgosłupa. Sam wybór materaca już w przypadku dorosłych przynosi sporo pytań i wątpliwości, zaś jeśli interesuje cię materac dziecięcy pod uwagę musisz wziąć dodatkowe kryteria. Twoja pociecha może też mieć trudności ze stwierdzeniem, czy dany model postrzega jako wygodny. Materace dla dzieci, podobnie jak duże modele, występują w wielu wariantach. Na który się zdecydować?

1. Jaki materac dla dziecka: twardy czy miękki?

2. Materace dla dzieci do lat 3

3. Materace dziecięce dla przedszkolaków

Materace dla dzieci w SypialniaPlus dostępne są w różnych wymiarach. Dobierając gabaryty, zwróć uwagę przede wszystkim na wielkość łóżeczka lub łóżka – podłoże do spania powinno być idealnie dopasowane.

Jaki materac dla dziecka: twardy czy miękki?

Podobnie jak w przypadku dorosłych, miejsce do snu powinno być dopasowane do jego wagi – oznacza to, że nie istnieje jedna odpowiedź na pytanie o idealną twardość materaca. Pamiętaj, że kręgosłup twojej pociechy nadal się rozwija, dlatego najlepsze materace to te sprężyste. Do wyboru masz kilka typów i wkładów materaca. Na uwagę zasługują między innymi:

  • materace piankowe z pianki wysokoelastycznej – dobre dla noworodków i dzieci w każdym wieku, dopasowujące się do kręgosłupa, higieniczne i hipoalergiczne,
  • materace lateksowe – dla dzieci w każdym wieku, odporne na kurz i roztocza,
  • materace sprężynowe – niezalecane dla najmłodszych dzieci, dobre dla nastolatków, odporne na odkształcenia,
  • materace z pianki termoelastycznej – dobrze dopasowujące się do ciała i zapewniające odpowiednie podparcie.

Dobry materac to poczucie bezpieczeństwa, odpowiednia higiena snu i prawidłowy wypoczynek. Sprawdź na: https://sypialniaplus.pl/14-materace-lateksowe.

Materace dla dzieci do lat 3

Jak wybrać materac dla najmłodszej pociechy? Do łóżeczek dziecięcych pasują modele zapewniające równomiernie podparcie, dlatego najlepsze są modele bezstrefowe, nie określające usytuowania głowy i nóg, na przykład wysokoelastyczne. W przypadku 2- i 3-latka godny polecenia będzie materac piankowy: poliuretanowe lub termoelastyczne. Zadbaj, aby długość materaca przekraczała o ok. 20 cm wzrost dziecka.

Materace dziecięce dla przedszkolaka

W przypadku starszych dzieci priorytet stanowi właściwe podparcie kręgosłupa i stawów, umożliwiające prawidłowy rozwój. Sam wkład materaca nie musi jednak być już tak twardy jak model przeznaczony dla dwulatka – sprawdź opcję na SypialniaPlus. Nadal kluczowe jest dopasowanie do wagi ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *